REKLAMA

Ludzie okiem klubowiczów

Źródło: mat. pras. KKF.

Szesnastu fotografów zaprezentuje swoje zdjęcia na wystawie przygotowanej przez Kłodzki Klub Fotograficzny. Kolekcja nosi tytuł „Ludzie, którzy zwrócili moją uwagę”. W dniach 12 maja – 4 czerwca tego roku będzie ją można oglądać w galerii sztuki pARTer, w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

- Prace nad tą wystawą rozpoczęliśmy latem ubiegłego roku. Zdecydowaliśmy wtedy, że tematem naszej kolejnej wspólnej ekspozycji będzie człowiek. Prezentowany zestaw zdjęć można odbierać jako pytanie o cechy, które sprawiają, że jedni ludzie zwracają naszą uwagę na tyle, że wyciągamy aparat. W tym sensie jest to próba analizy. To oczywiście tylko jedna strona naszej wystawy. Czekamy z niecierpliwością na inne interpretacje i opinie na jej temat - mówi Przemysław Ziemacki, prezes klubu. Autorami fotografii są Paweł Baranowski, Zbigniew Baranowski, Waldemar Dankowski, Maria Dzierżyńska, Janusz Karp, Sławomir Kruszelnicki, Andrzej Lemiesz, Adam Oszczęda, Bogdan Paszkiewicz, Magdalena Przebięda, Tomasz Pućkowski, Julita Pyka, Krzysztof Radzimierski, Anna Toch, Jolanta Ubik i Przemysław Ziemacki.

- Ludzie, którzy zwrócili moją uwagę, to ludzie, którzy swoją postawą, gestem lub sytuacją, w jakiej się znaleźli, stworzyli symboliczny obraz życia. To właśnie postanowiłem utrwalić na zdjęciach. Dlaczego? Ponieważ dla mnie taki symbol czy metafora mówią o życiu więcej niż wielkie słowa – komentuje Krzysztof Radzimierski. Wystawie towarzyszyć będzie katalog. Wernisaż odbędzie się 12 maja o 17. Wstęp wolny.

- Cieszę się, mogąc zapowiedzieć, że wystawa KKF będzie jednym z naszych głównych przedsięwzięć w ramach 56. Dni Kłodzka. Powoli staje się to tradycją, że klub prezentuje swój dorobek właśnie w tym czasie - podsumowuje Marek Mazurkiewicz, dyrektor KCKSiR.

mat. pras. KKF

Artykuły powiązane

Plakat wystawy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Ludzie okiem klubowiczów

Obrazek użytkownika nietutejszy
  • nietutejszy
  • 11-05-2017

A może tak jeszcze KTOŚ poda ulicę, przy której się mieści to Kłodzkie Centrum .... !
Obrazek użytkownika tutejszy
  • tutejszy
  • 12-05-2017

No to masz Pl . Jagiełły 1

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×