REKLAMA

Jeżdżą po wertepach

Sołtys Jan Szkwarek od kilku lat zabiega o remont 450-metrowego odcinka drogi w Pławnicy.

Mija kolejny rok, a remontu jak nie było, tak nie ma. Zamiast nowego asfaltu sołtys usłyszał od burmistrz Surmy zapewnienie, że droga wpisana zostanie do zadań inwestycyjnych w przyszłym roku.
- Słyszałem to już wiele razy. To obiecanki bez pokrycia. Odnoszę wrażenie, że pani burmistrz nie lubi albo mnie albo całej wioski i dlatego wciąż nie ma w gminie pieniędzy na remont naszej drogi – mówi sołtys Szkwarek. - Chcieliśmy dorzucić do remontu 17 tys. zł z funduszu sołeckiego. To też nic nie dało – wspomina. Droga jest w fatalnym stanie. Mieszkający w tej części Pławnicy ludzie mówią wprost: jeszcze jedna zima i będzie po drodze. Tymczasem koszt jej remontu to 150-200 tys. zł. - Gmina może przecież dostać dotacje. Właśnie dostała ponad 400 tys. zł na drogę w Paszkowie – zauważa Mieczysław Kamiński, radny opozycyjny. - Wystarczy do kolejnego naboru zgłosić Pławnicę. Piłeczka jest po stronie burmistrz Surmy, bo to ona decyduje o tym, o jakie dotacje gmina zabiega – puentuje

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jeżdżą po wertepach

14 czerwca rozpoczną się Dni Stronia Śląskiego. Najpierw będzie wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi Dla Gminy Stronie Śląskie, a później będzie zabawa.

Za pobicie został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności. W marcu Sąd penitencjarny wyraził zgodę, aby karę odbywał w ramach dozoru elektronicznego. Tylko czy z więzienną bransoletą może chodzi na piwo do restauracji?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×