REKLAMA

W trosce o region

Dolnośląscy włodarze samorządowi pojadą do w Brukseli, gdzie będą walczyć o rozwój Sudetów

W ramach Porozumienia Sudety 2030 na dzień 21 marca br. planowany jest wylot i robocze spotkanie delegacji dolnośląskich włodarzy samorządowych w Brukseli, w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DS REGIO). Do składu delegacji, w której znaleźli się m.in.: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego; Roman Szełęmej – Prezydent Wałbrzycha; Jerzy Łuźniak – Wiceprezydent Jeleniej Góry; Piotr Roman – Prezydent Bolesławca; Grażyna Orczyk – Burmistrz Złotego Stoku; Ireneusz Ratuszniak – przedstawiciel Centrum Doradztwa i Rozwoju Kompetencji  (współpraca z ekspertami i podmiotami, które od lat zaangażowane są w procesy integracji Polski z Unią Europejską), został zaproszony także Burmistrz Lądka-Zdroju – Roman Kaczmarczyk, który weźmie udział w planowanym spotkaniu w Brukseli.

Ideą spotkania jest wypracowanie mechanizmów dla specjalnego wsparcia regionu Sudetów przy planowaniu przyszłego budżetu oraz scenariuszy polityki spójności rekomendowanych Komisji Europejskiej. Działania te mają mieć wpływ na zrównoważony rozwój obszarów znajdujących się na terenach górskich w stosunku do obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie (np. dużych aglomeracji miejskich oraz miejscowości położonych blisko autostrad, lotnisk lub zasobnych w infrastrukturę przemysłową).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): W trosce o region

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka ujawnili nielegalne wyroby

Wsiadł za kierownicę volkswagena mając przeszło 2 promile alkoholu. Został zatrzymany podczas kontroli funkcjonariuszy z Placówki SG w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×