REKLAMA

Zaginął w lesie

Szczęśliwy finał poszukiwań 87 – letniego mężczyzny – w odnalezieniu pomógł policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym policjanci, przewodnicy z psami tropiącym, strażacy, służba leśna, goprowcy i mieszkańcy przez kilka godzin poszukiwali zaginionego w okolicy Łężyc (powiat kłodzki) 87 - letniego grzybiarza. W akcji wykorzystano także śmigłowiec dolnośląskiej Policji z kamerą termowizyjną. To właśnie z góry policjanci wypatrzyli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii.
Policjanci z komisariatu w Polanicy Zdroju przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 87 - letniego mieszkańca gminy Szczytna. Funkcjonariusze w rozmowie z rodziną zaginionego ustalili, że mężczyzna wyszedł rano z domu, nie zabierając telefonu komórkowego. Powiedział, że idzie na grzyby.

W związku z zaistniałą sytuacją natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. W działaniach brali udział funkcjonariusze Policji, strażacy i GOPR, Straż Parków Narodowych oraz pracownicy Nadleśnictwa. Zaginionego szukali także mieszkańcy gminy Szczytna. Do akcji poszukiwawczej ściągnięto też psy tropiące oraz użyto policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną.

To właśnie ze śmigłowca policjanci wypatrzyli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach pod lasem w Łużycach. 87 – letni mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Po dotarciu do niego, mężczyzna został na noszach przeniesiony do drogi gruntowej, skąd do szpitala zabrała go karetka pogotowia. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii.

Policjanci średnio, co kilka dni szukają zaginionych w lesie grzybiarzy. Dlatego funkcjonariusze apelują, aby wchodząc do lasu zachować szczególną ostrożność. Warto mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy, który w przypadku zagubienia umożliwi wezwanie pomocy i wskaże też naszą lokalizację. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby starsze lub schorowane, które mogą zabłądzić lub zasłabnąć podczas zbierania grzybów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zaginął w lesie

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×