REKLAMA

Jest gdzie się wysikać

O nowościach w Parku Narodowym Gór Stołowych opowiada jego dyrektor Bartosz Małek.

Inwestycja warta miliony

Nowoczesne miejsce w górach do parkowania i nie tylko Chcąc chronić ujęcia wody pitnej znajdujące się w otoczeniu Polany YMCA (wjazd na Błędne Skały) Park Narodowy Gór Stołowych za 3,5 mln zł wykonał parking wyposażony w separator substancji ropopochodnych, który uniemożliwia przedostawanie się do gleby substancji toksycznych. Wyposażenie parkingu stanowią również ekologiczne toalety, które pozwalają turystom na zaspokajanie potrzeb fizjologicznych w „cywilizowanych” warunkach, bez szkody dla środowiska. Budowa parkingu została dofinansowana z Funduszy Europejskich.

Będziesz w zasięgu

W listopadzie lepszy zasięg telefonii komórkowej w Karłowie i Pasterce Park Narodowy Gór Stołowych doprowadził do budowy masztu telekomunikacyjnego. Maszt zlokalizowany jest na gruntach należących do Parku, a jego lokalizacja została tak przemyślana, aby nie był on widoczny w krajobrazie i nie szpecił otwartych przestrzeni naszych gór w okolicy Karłowa. Zgodnie z harmonogramem prac już na przełomie października i listopada, Karłów i Pasterka będą posiadały dostęp do telefonii komórkowej.

W górach działa noworudzka firma

Pół miliona na zabezpieczanie m. in. szczelin w skałach Niekwestionowaną atrakcją Parku Narodowego Gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki, który w sezonie odwiedzany jest przez ponad 300 tys. turystów. Tak duża liczba odwiedzających powoduje, że infrastruktura na trasie turystycznej bardzo szybko ulega zniszczeniu. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo turystom konieczna jest jej wymiana. Niezbędne jest zabezpieczenie szczelin oraz przejść nad nimi. Barierki zabezpieczające służą również przyrodzie. Uniemożliwiają one rozdeptywanie wierzchowiny Szczelińca, przez co chronią przyrodę tego wyjątkowego miejsca. Z Funduszu Leśnego udało się na ten cel pozyskać 572 tys. zł, a tego bardzo trudnego i bardzo górskiego przedsięwzięcia podjęła się firma Józefa Poniatowskiego z Nowej Rudy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Jest gdzie się wysikać

Obrazek użytkownika Dziwny ten świat
  • Dziwny ten świat
  • 19-11-2019

Czemu nikt z powyższych informacji się nie cieszy. Żadnych komentarzy!! A mamy już 19 listopada 2019. Napawa to smutkiem. Czy tylko hejty radują polaków. Potwierdza się teoria o braku korzeni. Ale tak nas ukształtowała wielowiekowa historia. Niestety. Leszek Kumor. P.S. Oby można było bez problemu dojechać autobusami w soboty i niedziele do Karłowa, oczywiście w powiązaniu z koleją na p.o. Kłodzko Miasto.

Ktokolwiek ma informacje o miejscu pobytu zaginionej, proszony jest o kontakt z policjantami.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×