REKLAMA

Pochłaniają książki setkami

Gminni bibliotekarze podsumowali: najlepszymi czytelnikami są kobiety. Rekordzistka przeczytała w ubiegłym roku prawie 200 książek.

Po raz kolejny najlepsi czytelnicy Biblioteki Publicznej gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach zostali uhonorowani nagrodami – kasetkami w kształcie książki oraz certyfikatami podpisanymi przez wójta Zbigniewa Tura oraz dyrektora biblioteki Mariolę Huzar. Ze względu na pandemię koronawirusa, tytułów Czytelnika roku 2019 nie udało się wręczyć osobiście podczas tegorocznego Święta Bibliotekarza. - Niezmiernie nam jednak miło oznajmić, że rekordzistką czytania w 2019 roku w gminie Kłodzko została seniorka, pani Stanisława Trojan z filii w Wojciechowicach, która przeczytała 196 książek – informuje Mariola Huzar, szefowa książnicy. - Na drugim miejscu uplasowała się pani Czesława Durbajło z filii w Krosnowicach, która może się poszczycić 160 przeczytanymi książkami, a na trzecim pani Józefa Karczewska z biblioteki centralnej w Ołdrzychowicach – 111 przeczytanych książek – dodaje dyrektorka biblioteki. W 2019 roku księgozbiór gminnej biblioteki powiększył się o 2 tys. 308 woluminów, w tym 1 tysiąc 671 to nowości wydawniczych. Wartość zakupów i darów jest imponująca, bo sięga kwoty 57 tys. 788 zł.

Najlepsi czytelnicy ► Stanisława Trojan z filii w Wojciechowicach - 196 książek ► Czesława Durbajło z filii w Krosnowicach – 160 książek ► Józefa Karczewska z biblioteki centralnej w Ołdrzychowicach – 111 książek ► Zdzisława Szymkowiak z filii w Bierkowicach – 110 książek ► Joanna Siłkowska z filii w Szalejowie Górnym – 94 książki ► Kazimiera Rakiecka z filii w Starym Wielisławiu – 92 książki ► Sylwia Markocka z filii w Jaszkowej Górnej – 81 książek ► Łucja Piaskowska z filii w Krosnowicach – 81 książek ► Lena Dąbrowa z filii w Żelaźnie – 79 książek ► Irena Dalke z filii w Wojborzu - 77 książek

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pochłaniają książki setkami

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×