REKLAMA

Kasa dla kół

foto: pixabay.com

Do końca września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o dotację.

Przydziela ją Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. W tym roku do podziału jest 40 mln zł. Do końca sierpnia koła złożyły wnioski na łączną kwotę 29 mln zł. Oznacza to, że nadal są pieniądze. Warunkiem ubiegania się i otrzymania dotacji jest zarejestrowanie koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR. Do końca sierpnia wnioski o dotacje złożyło 8 tys. 242 koła. Wysokość przyznawanych dotacji uzależniona jest od liczby członków KGW i wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kasa dla kół

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

Fot. MM

Protestujący w obronie praw kobiet zebrali sie przed biurem senatorskim Aleksandra Szweda z PiS.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×