REKLAMA

Lądeckie projekty

Dobre lato, dobre lokalne projekty: „Dzieciom słowo jak żyć zdrowo a dla dziadka i mamy szycie i makramy”, „Czego Nam Trzeba?”, „Naturalne Skarby Kotliny Kłodzkiej”.

Tego lata mieliśmy okazję uczestniczyć w kliku naprawdę dobrych wydarzeniach organizowanych przez Potrójną Inicjatywę: Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lądeckiej oraz Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda. Wydarzenia kierowane były do społeczności Gminy Lądek-Zdrój oraz wszystkich ją odwiedzających. 

„Dzieciom słowo jak żyć zdrowo a dla dziadka i mamy szycie i makramy” to projekt, który był realizowany w Lądku w lipcu i sierpniu. Odbywające się cyklicznie zajęcia tworzenia własnej sztuki teatralnej przeznaczone były dla najmłodszych. Podczas spotkań uczestnicy mieli okazję obejrzeć przedstawienia teatralne pani Ilony Kalińskiej (działającej w teatrze „Koncerty jak z bajki”), stworzyć swój scenariusz, wykreować postaci i wykonać własnoręcznie pacynki. Dzieci zaprezentowały swą pracę podczas    6 Polsko-Czeskich Spotkań Teatrów Lalkowych Humpty Dumpty w Lądku -Zdroju. Inna część projektu to spotkania nauki szycia maseczek oraz makram. Filmiki instruktażowe ze wszystkich spotkań są zamieszczane na stronie miasta Lądek-Zdrój tak aby dzięki internetowi dotarły do jeszcze większej liczby osób. Planujemy również nowy cykl warsztatów makramowych (zapisy SDK ArteWeda). Projekt powstał dzięki inicjatywie „Działaj lokalnie” oraz wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce a także Lokalnemu Funduszowi Masywu Śnieżnika.

„Czego Nam Trzeba?” to lokalna diagnoza społeczna w naszej gminie. Od 18 lipca do 28 sierpnia na terenie całej gminy jej mieszkańcy oraz goście mogli oddawać głosy w anonimowej ankiecie na temat swych potrzeb dotyczących życia społecznego. Wyniki ankiety oraz losowania nagród dostępne są na stronie miasta oraz na stronach partnerów projektu: CKiR w Lądku, TPZL oraz SDK ArteWeda. Ankietę uzupełniały spotkania mieszkańców, sołectw oraz organizacji rządowych i po za rządowych z naszej gminy. Podczas spotkań narodziła się chęć wspólnych działań w kolejnych sezonach. Wszystkich zainteresowanych ciekawymi inicjatywami zapraszamy do kontaktu: +48 888-040-108. Projekt powstał w ramach Lokalnych Partnerstw Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, przy wsparciu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

„Naturalne Skarby Kotliny Kłodzkiej - lokalne spotkania ekologiczne” (12-13.09.2020) to pierwsza edycja festiwalu dedykowanego florze i faunie naszego regionu. Podczas festiwalu spotkało nas mnóstwo atrakcji takich jak warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, warsztaty ekologiczne dla najmłodszych czy wykłady tematyczne o zdrowiu, naturalnych sposobach jego zachowania, rolnictwie ekologicznym i odnawialnych źródłach energii. Gościem specjalnym był znany w Polsce i na świecie lekarz medycyny chińskiej i zachodniej, ekspert w dziedzinie terapii roślinnych dr Tadeusz Błaszczyk. Wykłady poprowadzili m. in.: Renata Klimkowska, Roman Kaczmarczyk, Andrzej Grabarz. Weekend umilili nam też wystawcy produktów regionalnych oraz koncert zespołu Kosy. Festiwal był nie lada gratką dla wszystkich miłośników zdrowia i natury. Ci którzy mają ochotę zobaczyć jak piękna jest nasza okolica zapraszamy na wystawę prac uczestników warsztatów fotografi cznych „Uchwycić piękno natury” - zobaczyć ją można do 28.10 w Kawiarni Twórczości Piwnica pod Adamem (ul. Wolności 2). Festiwal odbył się dzięki „Europejskiemu Funduszowi Rolnemu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.” za pośrednictwem LGD Kłodzka Wstęga Sudetów. Wspierali nas też: Gmina Lądek-Zdrój, Inkubator Przedsiębiorczości, Kawiarnia Artystyczna Dom Klahra.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Lądeckie projekty

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×