REKLAMA

Bliżej Polski

Bernard Margueritte /fot. Joanna Nurmis/CC 3.0

Bernard Margueritte przyjedzie do Kłodzka. Jest dziennikarzem, badaczem i wieloletnim korespondentem francuskich mediów w Polsce.

Na zaproszenie Juliana Golaka Margueritte odwiedzi Kłodzko, Wałbrzych oraz Wrocław. Przy okazji będzie promował swoją najnowszą pozycję - książkę "Bliżej Polski", w której opisuje swoje wspomnienia dotyczące naszego kraju. - To świetna okazja do pomyślenia o Polsce z trochę innej strony, czyli obcokrajowca, który ten kraj pokochał – zachęca do przyjścia na spotkania Golak, główny organizator spotkań.

Bernard Margueritte z Polską związany jest od końca lat 60. Pracował wówczas jako korespondent francuskiego „Le Monde”. W 1968 r. był dla prasy światowej ważnym źródłem informacji o wypadkach marcowych. Trzy lata później władze PRL wydaliły go z Polski. W roku 1977 wrócił do Warszawy z USA, gdzie wykładał na Uniwersytecie Harwarda. Od tej pory przez wiele lat pracował jako korespondent mediów francuskich w naszym kraju. Szerszej publiczności znany jest z występów w telewizyjnych programach „Bliżej świata” i „7 dni – świat”, w których komentował wydarzenia polityczne. Przez wiele lat pisał dla „Tygodnika Solidarność”.

Jego kilkusetstronicowa książka „Bliżej Polski” opisuje kilka etapów najnowszej historii Polski. Autor napisał ją na podstawie korespondencji i materiałów zbieranych przez lata. Całość jest utrzymana w tonacji pamiętnikarsko-publicystycznej i przeplatana reprodukcjami gazetowych kolumn i fotografiami, co czyni ją szczególnie atrakcyjną.

Spotkania odbędą się we wtorek w Kłodzku w sali Arnosta z Pardubic w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego (godz. 11.45) oraz w Wałbrzychu w Bibliotece pod Atlantami (godz. 17.00). W środę zaplanowane jest spotkanie we wrocławskiej Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (godz. 17.00).

Artykuły powiązane

Warcisław Martynowski i Julian Golak podczas otwarcia Alei Vaclava Havla w Lądku-Zdroju.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bliżej Polski

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×