REKLAMA

Z utrudnieniami do czerwca

Do czerwca nic się nie zmieni. Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami jeżdżąc koleją na trasie Jedlina Górna-Wałbrzych Główny, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Wszystko przez remont ponad 100 letniego tunelu kolejowego.

Prace prowadzone są w tunelu na trasie Wałbrzych Główny-Jedlina Zdrój, a z utrudnieniami muszą się liczyć także podróżni, którzy do Wałbrzycha chcą dojechać z Kłodzka i Nowej Rudy. - Po zbadaniu stanu tunelu kolejowego pod Małym Wołowcem, na linii Kłodzko – Wałbrzych, określony został zakres i technologia naprawy obiektu. Prace planowane są do czerwca. Utrzymana zostanie dotychczasowa organizacja ruchu pociągów - informuje Bogdan Ząbek z PKP Polskie Linie Kolejowe. Wewnętrzna, kamienno-ceglana obudowa tunelu na długości kilkunastu metrów, w miejscach uszkodzeń tj. spękań i odspojeń, zostanie usunięta. Wykonana zostanie nowa obudowa. Wewnątrz tunelu stopniowo, dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości, będą nakładane kolejne betonowe warstwy. Proces jest czasochłonny i będzie prowadzony etapami. Usuwanie odspojonych fragmentów obudowy i wykonanie nowych warstw obudowy wraz z dodatkowymi pracami wstępnie planowane jest do czerwca.
2018 rok i dziś
W 2018 r. w tunelu na trasie Wałbrzych Główny – Jedlina Zdrój wykonane zostały prace związane z wymianą toru. Rozpoczęły się też prace przy spoinowaniu i wypełnianiu ubytków w ceglanej obudowie wewnątrz obiektu. - W ramach tej części zadania zlecono wykonanie opinii dotyczącej wybranych odcinków konstrukcji tunelu - przyznaje Bogdan Ząbek. - Na podstawie uzyskanej oceny określono zakres prac. Tunel pod Małym Wołowcem to obiekt, który ma ponad sto lat, dlatego przy pracach wykorzystywane są opinie specjalistów - dodaje. Do 9 grudnia na trasie pomiędzy Wałbrzychem Głównym, a Głuszycą funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa. Od 9 grudnia pociągi pasażerskie dojeżdżają już od strony Kłodzka do przystanku Jedlina Górna. Zastępczą komunikację autobusową ograniczono do krótkiego odcinka pomiędzy Wałbrzychem Głównym, a przystankiem w Jedlinie Górnej. Tak miało być do 9 marca, ale ze względu na dodatkowe prace termin ten przesunięto na czerwiec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Z utrudnieniami do czerwca

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×