REKLAMA

Znamy zwycięzców

foto: pixabay.com

Dolnoślązacy zdecydowali, kto dostanie dotacje w ramach dolnośląskiego budżetu obywatelskiego. W gronie zwycięzców są cztery projekty z powiatu kłodzkiego.

W tym roku zgłoszono 180 projektów. Głosować można było na 162 w tym na 8 projektów z powiatu kłodzkiego. W okręgu wałbrzyskim wybrano 13 projektów w tym 4 z powiatu kłodzkiego W tym roku do podziału w ramach dolnośląskiego budżetu obywatelskiego jest 1 milion 350 tys. zł (w tym 270 tys. w okręgu wałbrzyskim). Maksymalnie na jeden projekt można dostać 20 tys. zł
Projekty z powiatu kłodzkiego, które wygrały:
➤ Autyzm i co dalej? - 19,8 tys. zł 976 głosów Ideą projektu jest wsparcie środowiska osób z niepełnosprawnością typu ASD. Adresatami będą nauczyciele, psycholodzy, rodzice, lekarze, pedagodzy - wszyscy zainteresowani tą tematyką z ziemi kłodzkiej.
➤ Radkowski zlot caravaningowy. Poznaj Góry Stołowe – 16,1 tys. zł 682 głosy Uczestnicy wezmą udział w 3 przedsięwzięciach związanych z historią, tradycją i walorami przyrodniczymi Gór Stołowych. Innowacyjność polega na zainicjowaniu turystyki caravaningowej, która ciągle nie jest u nas popularna.
➤ Radkowska scena muzyczna – 19,2 tys zł 439 głosów To będzie wydarzenie kulturalne, angażujące zespoły i grupy wokalne o zróżnicowanym repertuarze (od muzyki popularnej i rozrywkowej przez muzykę poważną po jazz) do koncertowania na terenie gminy Radków.
➤ Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady – 20 tys. zł 368 głosów Festiwal jest najstarszym i największym wydarzeniem w Polsce poświęconym sportowej aktywności w górach. Podczas festiwalu wręczane są prestiżowe nagrody środowiska – Złote Czekany (nazywane górskimi Oscarami).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Znamy zwycięzców

Licząca prawie 30 metrów wysokości wieża składa się z platform widokowych na pięciu kondygnacjach. Rozpościerający się z niej widok jest naprawdę imponujący – kusi zarówno turystów, jak i fotografów.

Dzięki milionowemu wsparciu z Unii na Dolnym Śląsku mogą powstać domy opieki, kluby seniora, zatrudnieni zostaną asystenci i opiekunowie, którzy pomogą osobom samotnym, niesamodzielnym, chorym lub z niepełnosprawnościami.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×