REKLAMA

''Filmowa Bystrzyca''

„Filmowa Bystrzyca” jest projektem realizowanym przez młodzież z bystrzyckiego liceum

Przedsięwzięcie trwa od lipca 2016 roku. W jego ramach podjęliśmy się odtworzenia wybranych scenek z filmów powstałych w naszym rodzinnym mieście. Większość z nich udało się nam już odegrać.

Wkrótce po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, na warsztat wzięliśmy „Bożą podszewkę”. Ku przypomnieniu: Jest to polski serial obyczajowy, wyreżyserowany przez Izabellę Cywińską, na podstawie powieści Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz, o tym samym tytule, emitowany przez TVP w latach 1997- 98.

Dlaczego akurat rozpoczęcie roku i „Boża podszewka”? Ponieważ wpisało się to idealnie w klimat, gdyż wybrana scena odbywa się na naszym licealnym dziedzińcu. Jak wygląda scena? Serialowa bohaterka Stasia przemierza dziedziniec, by dotrzeć do szkolnych drzwi. Otaczający ją tłum dla uciechy obrzuca ją papierowymi kulkami, popycha i wyśmiewa, taki korowód odprowadza dziewczynę do drzwi, za którymi Stasia znika. I tak też tę scenę odegraliśmy my. Co prawda zamiast Stasi była Maja, lecz równie dzielnie przeszła przez szyderczy tłum, w który wcielili się pozostali uczestnicy projektu.

 

Martyna Jurkiewicz
ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): ''Filmowa Bystrzyca''

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×