REKLAMA

Pseudohodowla zlikwidowana

Szczeniaki były zamknięte w chlewie, bez dostępu do światła dziennego, jak również bez wody

W dniu 4 marca w miejscowości Łączna w powiecie kłodzkim w wyniku interwencji Fundacji Centaurus została zlikwidowana pseudohodowla. W asyście policji odebrano suczkę w typie rasy wraz z czterema szczeniakami. Interwencja dotyczyła psów, o których sprzedaży ogłoszenie zostało opublikowane na fb. Na zdjęciach pokazane były szczeniaki zamknięte w oborze, w warunkach pozostawiających wiele do życzenia. Właściciele, zamieszczając ogłoszenia, usiłowali znaleźć klientów na psiaki, co jest niezgodne z prawem. Psy nie posiadały udokumentowanego pochodzenia, a hodowla nie była zarejestrowana. Podczas interwencji szczeniaki były zamknięte w chlewie, bez dostępu do światła dziennego, jak również bez wody. Pomieszczenie, w którym je przetrzymywano, nie miało żadnej ściółki, a za legowisko robił kawałek starej, brudnej szmaty. Tym samym, po stwierdzeniu uchybień, zapadła decyzja o odebraniu zwierząt.

Bezpośrednio po odebraniu, wszystkie psy przewieziono do kliniki, gdzie została wykonana obdukcja. Szczeniaki nie mają podstawowej profilaktyki. Brak jakichkolwiek odrobaczeń i szczepień. Są bardzo zarobaczone, w słabej kondycji żywieniowej, zapchlone. Mama ze zmianami skórnymi, też zapchlona, z inwazją kleszczy.

Prosimy o wsparcie na diagnostykę, profilaktykę maluchów i ich mamy (tu również sterylizacja).

Wszystkie pieski docelowo będą szukały nowych, tym razem dobrych domów. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany – zapraszamy do kontaktu: Norbert 535 162 322.

Adopcja jest bezpłatna, obowiązuje umowa adopcyjna.  

 

>>ABY POMÓC KLIKNIJ TUTAJ<<

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pseudohodowla zlikwidowana

fot. KPP Kłodzko

Mężczyzna pod nieobecności właścicieli włamał się do pomieszczeń gospodarczych budynku

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×