REKLAMA

Rozbój w Kudowie!

Fot. KPP Kłodzko

Napastnicy wciągnęli mężczyznę do budynku. Następnie grożąc użyciem noża i pałki teleskopowej ukradli mu 950 zł, dowód osobisty oraz słuchawki.

Dyżurny policji w Kłodzku otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w nocy w Kudowie-Zdroju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że idąc drogą został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy wciągnęli go do budynku. Następnie grożąc użyciem noża i pałki teleskopowej ukradli mu 950 zł, dowód osobisty oraz słuchawki. Następnie używając przemocy zmusili go do udania się do pobliskiego bankomatu celem wypłacenia dla nich pieniędzy. Zamierzonego celu nie osiągnęli, ponieważ na koncie nie było środków. Napastnicy zagrozili pokrzywdzonemu, że pozbawią go życia jeśli powiadomi o zdarzeniu policję.

Policjanci po otrzymanym zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Zebrane informacje na temat okoliczności zdarzenia pozwoliły im ukierunkować działania, w wyniku których ustalili podejrzanych o rozbój. Funkcjonariusze już po kilku godzinach zatrzymali 26 i 29-letnich mieszkańców powiatu kłodzkiego.

Okazało się, że zatrzymany 29-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Podejrzani dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu. Orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionego mienia. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rozbój w Kudowie!

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

Fot. MM

Protestujący w obronie praw kobiet zebrali sie przed biurem senatorskim Aleksandra Szweda z PiS.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×