REKLAMA

Nocny dusiciel z Kłodzka

foto: pixabay.com

Uderzył policjanta, próbował dusić, a nawet ugryzł go w rękę. Taki „spektakularny” występ zaliczył we Wrocławiu 19-latek z Kłodzka.

Do ataku na policjanta z komendy miejskiej we Wrocławiu doszło podczas rutynowej kontroli drogowej. To wtedy w 19-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego wstąpił istny diabeł. Młody mężczyzna zamiast poddać się kontroli uderzył policjanta, próbował go dusić, a nawet ugryzł w rękę. Do zdarzenia doszło podczas nocnego patrolowania rejonu dzielnicy Ołbin. To tam wrocławscy policjanci zauważyli osobowego Volkswagena, którym podróżowało kilka osób. Pojazd jechał z dużą prędkością po wąskich ulicach, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zdecydowali, że trzeba zatrzymać i skontrolować pędzącego Golfa. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą nie chce wykonywać poleceń wydawanych przez policjantów, choć podczas kontroli drogowej ma taki obowiązek. W pewnym momencie 19-latek uderzył jednego z policjantów. Funkcjonariusze użyli wobec mężczyzny siły fizycznej oraz ręcznego miotacza pieprzu, aby opanować jego agresywne zachowanie. - Podczas obezwładniania mężczyzna próbował dusić oraz gryźć jednego z policjantów, uderzył go również w twarz. Jednak po chwili 19-latek miał już na rękach kajdanki i siedział w policyjnym radiowozie – relacjonuje st. sierż. Krzysztof Marcjan z komendy miejski policji we Wrocławiu. - Agresor nie potrafi ł wytłumaczyć swojego zachowania. Cały czas twierdził, że „nie wie co się stało”. Od 19-latka została pobrana krew do dalszych badań, aby sprawdzić, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających – dodaje oficer prasowy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. W polskim prawodawstwie atak na funkcjonariusza publicznego jest traktowany surowo. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, czy też wywieranie przemocą wpływu na czynności urzędowe, Kodeks Karny przewiduje nawet 3 lata pozbawienia wolności. Policjant wykonujący swoją pracę jest chroniony przez prawo, a za atak na niego, czy to słowny, czy fizyczny, sądy wymierzają nierzadko kary pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nocny dusiciel z Kłodzka

foto ilustracyjne
pixabay.com

Poczta Polska informuje, że w Polanicy-Zdroju spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na korespondencję.

Radny Bogusław Szpytma ma w tym miesiącu objąć stanowisko wicewojewody. Kto go zastąpi w Radzie Miasta Kłodzka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×