REKLAMA

Lamparska z wizytą w Kłodzku

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

Co mają wspólnego australijskie czaszki z zamkiem w Bobolicach niedaleko Ząbkowic? Albo „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci z podstrzegomską Morawą?

To tylko niektóre z zagadkowych powiązań, które wyjaśniała Joanna Lamparska podczas spotkania w kłodzkiej bibliotece.
Joanna Lamparska z pasją odkrywa tajemnice Dolnego Śląska i opisuje je w książkach.
Odwiedza dolnośląskie zamki i pałace i opisuje tajemnice jakie skrywają ich mury. Nie stroni o podziemi czy lochów, których u nas nie brakuje. Pisała o Złotym Pociągu, największej z nazistowskich tajemnic. Pisze o ukrytych skarbach i górskich tajemnicach.
Jest też założycielką Fundacji Projekt Historia i organizatorką Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w Książu oraz Twierdzy Smaków w Zamku Czocha.
Do Kłodzka, Lamparska przyjechała w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Fantastyczna Historia w Kłodzku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich fascynacjach, a także o ostatnich niezwykłych odkryciach, które stanowią kanwę książki „Ten dom ma tajemnicę”. Siedemnaście historii o miejscach turystycznie popularnych jak Zamek Czocha czy Krzywa Wieża w Ząbkowicach, jak również o tych w ogóle nie znanych, jak pewna willa we wrocławskim Parku Południowym czy dwór w Mniszkowie. Wiele opisanych w książce miejsc wciąż skrywa tajemnice, ale część z nich udało się Joannie Lamparskiej odkryć, czym w efektowny i wciągający sposób podzieliła się z czytelnikami.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Lamparska z wizytą w Kłodzku

Trwa rekrutacja do służby w policji. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu 74 647 32 35, a także osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku.

Była szefową noworudzkiego biura poselskiego Michała Dworczyka, została prezesem Uzdrowiska Lądek – Długopole. O przyszłości uzdrowiska, jego problemach i zmianach jakie nastąpią rozmawiamy z Joanną Walaszczyk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×