REKLAMA

Koronawirus emocji

Sieć pęcznieje od informacji. Fake news goni fake newsa.

Wirus w paczkach

Nieprawdziwa jest informacja, że trafiające do Polski paczki i inne przesyłki z Chin są zainfekowane wirusem. Polacy podejrzliwie patrzą na paczki z Chin. W tej sprawie głos zabrał rzecznik głównego inspektoratu sanitarnego. Jednoznacznie stwierdziła, że szansa na to, iż koronawirus zostanie przywieziony z Chin na paczce, jest mikroskopijna, niemal zerowa. Paczki są bezpieczne, bo zanim zostaną dostarczone do Polski, wirus zginie. Czas utrzymywania się na powierzchni koronawirusa wyklucza dotarcie do naszego kraju. Fake news o paczkach z wirusem wciąż jednak nie zginął. Żyje własnym, chorym życiem.

Kokaina i witamina D

Na Twitterze francuskiego ministerstwa zdrowia pojawiła się niedawno informacja o tym, w jaki sposób nie chronić się przed koronawirusem. Francuski rząd zdementował tym samym plotkę, jakoby zażywanie kokainy chroniło przed zarażeniem. W mediach społecznościowych Tajlandii pojawiła się plotka o zbawiennym wpływie witaminy D, bo rzekomo skutecznie przeciwdziała chorobom dróg oddechowych, zwłaszcza infekcji płuc. Tajscy eksperci od zdrowia zdementowali informację, że witamina D może chronić przed infekcjami wirusowymi, w tym koronawirusem.

Pij wodę

Natomiast na Filipinach popularność zdobywa post opublikowany na portalu społecznościowym, z którego wynika, że lekarze w Japonii zalecają ludziom picie wody co 15 minut, w celu uniknięcia zakażenia koronawirusem. Regularne nawadnianie organizmu jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia, ale nie zapobiega infekcjom. Jakie jeszcze fake newsy powstaną w związku z koronawirusem?

Fake news

Fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści lub siania paniki.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koronawirus emocji

Fot. Czytelnicy

Strachocin: Czołowe zderzenie dwóch aut, są poszkodowani.

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×