REKLAMA

Latające Muzeum

Projekt „Latające Muzeum – reaktywacja!” uzyskał dofinansowanie 25.000 zł na realizację w 2017 roku

Idea „Latającego Muzeum” zrodziła się w Bystrzycy Kłodzkiej w Muzeum Filumenistycznym w roku 2010. Oryginalny pomysł opierał się na organizowaniu wyjazdowych prelekcji muzealnych w małych szkołach miejskich i wiejskich na terenie Masywu Śnieżnika. Promocja wiedzy historycznej w miejscu nauki dzieci i młodzieży, stała się doskonałą metodą krzewienia ciekawości regionu, w którym mieszkają oraz promocji oryginalnej dziedziny jaką jest filumenistyka. Pracownicy Muzeum Filumenistycznego w  trakcie specjalnych zajęć warsztatowych edukowali dotychczas już kilka tysięcy uczniów. Pomysł spodobał się tak bardzo, iż od kilku lat płynęły do instytucji zapytania o możliwość prowadzenia zajęć w innych częściach ziemi kłodzkiej.

W bieżącym roku, dzięki dofinansowaniu  ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna” projekt wyjazdowych zajęć muzealnych zostanie wznowiony pod atrakcyjną nazwą – „Latające Muzeum - reaktywacja!” Zajęcia będą prowadzone w zimowym semestrze roku szkolnego dla szkół z gmin: Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Polanica-Zdrój i Szczytna. Co ciekawe, zajęciom będzie towarzyszył konkurs wiedzy, podczas którego będzie można sięgnąć po bardzo atrakcyjne nagrody. Bystrzyccy muzealnicy kolejny raz udowadniają, że praca w instytucjach kultury nie ogranicza się do zajęć stacjonarnych, ale wymaga zaproponowania uczniom nowych, ciekawych i alternatywnych form aktywności. Jest to istotne, zwłaszcza w kontekście nieuniknionych procesów cywilizacyjnych, które powodują, że ogromna część młodych ludzi ogranicza się jedynie do zdobywania wiedzy, korzystając z przeglądarek internetowych. Kolejna edycja „Latającego Muzeum” to dobitny przykład, że jest zapotrzebowanie na ciekawe zajęcia warsztatowe. Bez komputerów, ale za to z oryginalnymi obiektami muzealnymi. Muzeum odlatuje już we wrześniu przy wsparciu środków MKiDN i Gminy Bystrzyca Kłodzka!

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Latające Muzeum

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×