REKLAMA

Dziękczynne spotkanie

Fot. Gmina Kłodzko

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur zmuszony był odwołać Dożynki Gminy Kłodzko. O rolnikach jednak nie zapomniał. Wspólnie z Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku na czele z przewodniczącym Leszkiem Bobulą zaprosili rolników i pszczelarzy do Krosnowic.

Podczas dziękczynnego spotkania w „Podhalance”, które poprzedziła msza. św. w kościele parafialnym, wręczyli gościom symboliczne woreczki z ziarnem, a następnie podjęli uroczystym obiadem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem Haliny Puk.

Osoby szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz wsi i rolnictwa uhonorowane zostały Medalem DIR „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego”.

Złoty Medal przyznany został: Stanisławowi Banachowi, Andrzejowi Budziwojskiemu, Andrzejowi Madejowi, Olgierdowi Ruściowi, Danucie Szewczyk i Stefanowi Tamborowi. Natomiast Srebrny Medal: Grażynie Cichej, Krzysztofowi Kohowi, Danucie Wład, Joannie Wład i Krzysztofowi Zymonowi.

Spotkanie dziękczynne w Krosnowicach było okazją do posumowania wybranych gminnych działań dotyczących rolników i ich gospodarstw, jak i żniw. Rolnicy mieli także okazję spradzić swoją wiedzę w zakresie BHP w gospodarstwie, za sprawą testu przygotowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dziękczynne spotkanie

Fot. MM

Strażacy interweniowali w czwartek, 22 października, na ul. Korfantego w Kłodzku.

Fot. Gmina Kłodzko

Wczoraj w Kłodzku i w Krosnowicach odbyło się spotkanie z inicjatywy wójta Zbigniewa Tura z udziałem senatora Aleksandra Szweda, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Mariusza Przybylskiego i kierownika Nadzoru Wodnego w Kłodzku Marka Źródłowskiego. Dotyczyło tego, w jaki sposób można zabezpieczyć mieszkańców przed powodzią.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×