REKLAMA

Pluszaki-cudaki z Agnieszką Urbańską

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko rozpoczęła cykl spotkań autorskich z pisarzami, w ramach mikroprojektu „Przystanki kultury z książką”.

Głównym celem tych spotkań jest edukacja młodego czytelnika poprzez twórczość pisarską oraz kreatywne czytania literatury polskiej i czeskiej, w kontekście integracji dzieci z Polski i Czech, podczas wspólnej imprezy pn. Festiwal bajek, który odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2017 roku w Pałacu w Żelaźnie – podkreśla dyrektor Biblioteki Mariola Huzar.

Spotkania są również jedną z form kształtowania kultury czytelniczej wśród młodych czytelników oraz mają szerzyć w środowisku lokalnym nawyk sięgania po książki.

Pierwszy przystanek kultury z książką w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Bierkowicach odwiedziła pani Agnieszka Urbańska. Autorka między innymi takich książek jak: „Czarownica w wielkim mieście”, „Księżniczka z innej bajki”, „Opowieści z kapciuchowa”, czy nagrodzona ostatnio statuetką Róży Kłodzkiej „Kowboju, witaj w Zdroju”. Jej baśnie i opowiadania publikowane były m.in. w „Świerszczyku”. Miłośniczka psów i kotów, skandynawskich kryminałów oraz muzyki z różnych zakątków świata.

Na spotkanie pod intrygującą nazwą „Pluszaki-cudaki” przybyły dzieci z miejscowego Przedszkola. Pisarka poprowadziła zajęcia w taki sposób, aby zatrzymać uwagę dzieci na swojej twórczości. Bo, jak wiemy przedszkolak potrzebuje brać żywy udział w tym, co się wokół niego dzieje. Tak więc, wartości edukacyjne z książek pani Agnieszki („Niedźwiadek Tadek”, „Nie taki smok straszny”, „Nasze prosię gran na nosie”) trafiały do dzieci w formie nie tylko przekazu ustnego, ale również za pomocą gestów teatralnych oraz tematycznych pytań.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przeglądały literaturę czeską, która być może przyczyni się do tego, że rozpoczniemy w bibliotece naukę języka czeskiego dla tej grupy wiekowej – zapowiada pani bibliotekarka Bogumiła Płoskonka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pluszaki-cudaki z Agnieszką Urbańską

Bardzo wysoką karę może zapłacić osoba, która bezprawnie wcięła cztery ośmiometrowe świerki w Dusznikach.

Policja zatrzymała kolejną osobę, która kierowała samochodem pomimo sądowego zakazu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×