REKLAMA

Chcą testować u siebie

foto: pixabay.com

Sejmik Województwa Dolnośląskiego na pomoc dla kłodzkiego szpitala i domów pomocy społecznej w naszym powiecie przeznaczył 1 milion 274 tys. zł. Na co pójdą te pieniądze?

Pieniądze mają pójść na zwalczanie skutków koronawirusa. Dzięki nim ma polepszyć się sytuacja mieszkańców przebywających w DPS-ach i pacjentów szpitali. - Wydatkowanie przyznanych przez Urząd Marszałkowski pieniędzy będzie koordynował Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. - Będziemy wnioskować o zakup do naszego laboratorium w ZOZ Kłodzko urządzenia do analizy testów molekularnych o orientacyjnej wartości ok. 50 tys. zł i wydajności ok. 70 testów na dobę – ujawnia Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy kłodzkiego starosty. To nie wszystko, bo powiat w ramach przyznanych pieniędzy chciałby zakupić też m.in. standardowe środki ochrony osobistej, takie jak przyłbice, kombinezony ochronne, maseczki, środki dezynfekujące itp. Z finansowego wsparcia skorzystać może nie tylko szpital, ale też nasze DPS-y bo: 855 tys. zł ma być przeznaczone na wsparcie dla szpitala powiatowego, a 418 tys. zł na wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej, m.in. poprzez zakup testów na obecność COVID i środków ochrony indywidualnej. - Limit dotacji dla poszczególnych DPS- -ów obliczony zostanie wskaźnikiem liczby miejsc w placówkach oraz kwoty przypadającej na jedno miejsce, czyli 635,90 zł – mówi Bogusława Przybyłowicz z kłodzkiego starostwa - Ostateczną decyzję o przeznaczeniu środków dla poszczególnych jednostek podejmie Zarząd Powiatu Kłodzkiego w porozumieniu z dyrektorami DPS-ów oraz dyrektorem szpitala powiatowego – dodaje urzędniczka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Chcą testować u siebie

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×