REKLAMA

Mały strażak dla trzech jednostek

foto: pixabay.com

Powody do zadowolenia mają druhowie z trzech jednostek działających w gminie Kłodzko. OSP Krosnowice, Ołdrzychowice i Piszkowice otrzymają pieniądze na zakup nowego sprzętu niezbędnego w akcjach ratunkowych.

Mały strażak to program wsparcia finansowego zadań związanych z zapobieganiem i likwidacją zagrożeń. Dotacje przyznawane są jednostkom ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa z puli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym roku z gminy Kłodzko skorzystały z niego trzy Ochotnicze Straże Pożarne. Dotacje odebrali: Tadeusz Olejnik prezes OSP Ołdrzychowice oraz Jakub Mereszczewski i Marcin Jurkiw z OSP Krosnowice. Ile i na co nasze jednostki dostały pieniędzy? OSP Ołdrzychowice za 19,1 tys. zł kupi: wytwornicę pianową ze zbiornikiem, hydronetkę wodną 17,5 litra, prądownicę piany ciężkiej PP-200, zasysacz liniowy, kamerę termowizyjną Seek Revolution, zestaw poduszek wysokociśnieniowych Vetter i detektor wielogazowy. OSP Krosnowice otrzymane dofinansowanie (17,9 tys. zł) przeznaczy na zakup kamery termowizyjnej, a OSP Piszkowice za 17,4 tys. zł kupi dwie motopompy oraz piłę do cięcia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mały strażak dla trzech jednostek

fot. KPP Kłodzko

Mężczyzna pod nieobecności właścicieli włamał się do pomieszczeń gospodarczych budynku

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×