REKLAMA

Burmistrz Kłodzka Michał Piszko grzmi na Strajk Kobiet

Burmistrz Kłodzka prosi o uszanowanie zabytków podczas protestów Strajku Kobiet

Symbole namalowane na murze przy kościele Franciszkanów w Kłodzku

Fot. Facebook Michał Piszko

Michał Piszko stanowczo komentuje incydent, który wydarzył się na jednym ze strajków kobiet w Kłodzku. Jak na protestach ucierpiał kościół Franciszkanów?

Burmistrz Kłodzka Michał Piszko, który wcześniej wyraził poparcie dla strajku kobiet, teraz apeluje, aby ograniczały one trasy swoich protestów. Najprawdopodobniej w trakcie jednego ze strajków kobiet, pomazany został mur przy kościele Franciszkanów w Kłodzku. Jak widać, kobiety okazują swoje niezadowolenie nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miejscowościach jak Kłodzko. Na murze pojawiła się błyskawica- symbol kobiecej rewolucji i popularne wśród protestujących, wygwiazdkowane hasło. 

 

Burmistrz Kłodzka Michał Piszko w ostrych słowach do kobiet

To, co zrobiono, nie spodobało się burmistrzowi, który w mocnych słowach zwraca uwagę protestującym- Nie chodźcie pod kościoły, a tym bardziej nie wypisujcie nic na ich murach, czy obiektach z nimi związanych - ostrzega burmistrz Kłodzka. - Kościoły są obiektem kultu i są miejscami ważnymi dla wielu wierzących osób. A każdy w naszym kraju powinien mieć prawo wyznawać wiarę jaką chce. I mówić co chce – o ile nie nawołuje do przemocy, do dyskryminowania innych, nie promuje idei totalitarnych. Takiej Polski chcę! Aby każda osoba czuła się wolna i bezpieczna - dodaje.

Dlatego apeluję do protestujących, trzymajcie się z dala od kościołów. Spacerując po Kłodzku, krzyczcie, hałasujcie, wyrażajcie swój sprzeciw, ale niczego nie niszczcie. Władza tylko na to czeka! - podkreśla Piszko. 

 

Przeczytaj, co wcześniej działo się na Strajku Kobiet w Kłodzku: 

http://klodzko24.eu/strajk-kobiet-w-klodzku

 

Nie wszyscy zgadzają się z burmistrzem

Po apelu burmistrza o uszanowanie zabytków wylała się fala komentarzy. Nie wszyscy miezkańcy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. - Panie burmistrzu jest pan urzędnikiem państwowym , powinien pan bronić dobra kultury i chrześcijaństwa , a cały czas namawia pan do manifestacji . Wstyt mi za pana u mnie pan już stracił szacunek. Coraz więcej będzie zachorowań. Ja panu życzę dużo zdrowia - grzmi jedna z mieszkanek. 

 

Stanowisko Kościoła

Natomiatst Franciszkanin Leonard Deja zgadza się ze zdaniem burmistrza. - Wandalizm, bandytyzm, brak kultury osobistej, niszczenie zabytków, które i tak ucierpiały w skutek kataklizmów. Nie tędy droga. Każdy ma prawo do protestów, nie można ich zakazać. Jeśli ktoś ma potrzebę protestować to powinien to robić mądrze i zgodnie z prawem - przekonuje kłodzki zakonnik. 

 

Organizatorki strajku kobiet nie przyznają się do zniszczenia zabytku

Co ciekawe, organizatorki kłodzkiego strajku kobiet odcinają się od osób, które zniszczyły mur przy kościele Franciszkanów. - Wyrażamy swój żal z powodu zniszczeń, o których mowa, choć jesteśmy przekonane, iż napis nie powstał podczas naszych protestów.  Nasze protesty są zaopiekowane  i pilnujemy na nich porządku, mamy także zabezpieczenie medyczne. Niniejszym pragniemy zaznaczyć, iż ani razu podczas protestów nie interweniowała policja ani straż miejska - mówi komitet Strajku Kobiet w Kłodzku. 

Artykuły powiązane

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Burmistrz Kłodzka Michał Piszko grzmi na Strajk Kobiet

Obrazek użytkownika gzk
  • gzk
  • 28-11-2020

Tzw. Strajk kobiet to nazizm eugenika w czystej postaci.

Kłodzko: Zbigniew Ziobro podał przyczynę śmierci dziewczynki z Kłodzka. Nowe, dramatyczne fakty wychodzą na światło dzienne.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×