REKLAMA

Koronawirus Kłodzko. Nowe obostrzenia w powiecie

Koronawirus. Nowe obostrzenia w powiecie kłodzkim. Gdzie zrobisz zakupy?

Od soboty weszły w życie kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Jak wpłyną na życie mieszkańców w powiecie kłodzkim? Czy zbliżamy się do całkowitego lockdownu?

Kłodzko, a koronawirus: Funkcjonowanie szkół. Od 7 do 29 listopada obowiązują nowe obostrzenia. Uczniówie klas I-III, IV-VIII w szkołach podstawowych oraz całych szkół średnich będą uczyć się zdalnie. Przedszkola i żłobki pozostają bez zmian. Nie zrobisz już zakupów w galerii. Zamkniętych zostanie większość sklepów, również w Galerii Twierdza Kłodzko. Wyjątkiem są sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Które dokładnie? 

 

Sklepy otwarte w galerii handlowej w Kłodzku:  

Carrefour, Bacówka, Cukiernia Francja Elegancja, Piekarnia-Cukierna Machela, Czas na Herbatę

Apteka Bliska, Rossmann, Vision Express, Ziaja dla Ciebie

InMedio, Play, Orange, T-mobile, TeleExpert, Empik 

Strefa restauracyjna - zamówienia na wynos tylko Kebab Hut

Bankomaty w pasażu są dostępne

W parku handlowym czynne są: Media Expert i Biedronka

 

Nici z rozrywki dla mieszkańców 

Gmina Kłodzko ogłosiła dziś także zamknięcie świetlic wiejskich, domów ludowych oraz ośrodka sportu, kultury i rekreacji. Wszystkie koła artystyczne, taneczne, muzyczne czy fitnessowe też pozostaną zawieszone do odwołania. Seniorzy nie będą mieli okazji do spotkań, ponieważ zamyka się także klub seniora. 

 

Gmina i miasto zostaną odcięte od  kultury i rekreacji

Nie pójdziesz także do teatru, kina czy muzeum. Hotele mogą obsługiwać gości przybywających tylko w celach służbowych. Jednak nie wszystkie pozostaną owarte. Hotel Dr Irena Eris w Polanicy-Zdrój zawiesza funkcjonowanie do 29 listopada. Działalność basenów, aquaparków oraz siłowni zostaje całkowicie zawieszona. Liczba osób biorących udział w zgormadzeniach publicznych będzie ograniczona do 5. 

 

Co dalej? 

Premier Mateusz Morawiecki ostrzega, że wprowadzi narodową kwarantannę jeśli liczba zachorowań w skali kraju przypadająca na 7 dni, zwiększy się do 70 osób na 100 tys mieszkańców.  Aktualnie liczba zachorowań to ok. 62 przypadków na 100 tys. mieszkańców. 

 

Dowiedz się więcej o wymazach na koronawirusa w Kłodzku:

http://klodzko24.eu/2063953187/kto-w-klodzku-robi-wymazy-na-koronawirusa

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koronawirus Kłodzko. Nowe obostrzenia w powiecie

Fot. KWP Wrocław

10 lat grozi 36-latkowi za uprawę marihuany. Co jeszcze znaleźli u niego policjanci?

Kłodzko: Na ul. Podgrodzie doszło do kolizji 2 aut. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Fot. Kuźnia Talentów Kłodzkiej Koszykówki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×