REKLAMA

Śledczy w ZUK-u

O fatalnej atmosferze w pracy i konflikcie na linii związki zawodowe - prezes pisaliśmy w marcu tego roku.

Teraz do bystrzyckiego Zakładu Usług Komunalnych weszli śledczy. W mieście aż huczy od plotek.
Bystrzycka prokuratura potwierdziła doniesienia naszych informatorów. - W tutejszej prokuraturze prowadzone jest postępowanie w sprawie o czyn z art. 286 § 1 kk, art. 271 § 1 kk, art. 271 § 3 kk, art. 276 kk w zw. z art. 11 § 2 kk – informuje Olga Wojtczak, kierownik sekretariatu Prokuratury Rejonowej w Bystrzy Kłodzkiej. - Z uwagi na tajemnicę postępowania na obecnym etapie nie mogą być udzielone żadne informacje – zaznacza. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że pojawienie się śledczych w ZUK-u to efekt zawiadomienia, w którym ktoś bardzo szczegółowo (z datami i godzinami) opisał nieprawidłowości do jakich - jego zdaniem - miało dochodzić w zakładzie komunalnym. - W ZUK-u jest poważny konflikt – mówi radny Mieczysław Kamiński. - On nie został zażegnany i teraz mamy sprawę w prokuraturze – dodaje. Zdaniem Kazimierza Sołotwińskiego, prezesa ZUK-u, sytuacja w spółce była i jest zła, bo kilku osobom na tym zależy. - Poza tym to rok wyborczy – zaznacza prezes. A w mieście aż huczy od plotek, w których pojawia się CBŚ, tajemnicze worki z papierami i wszechwiedzący informator.
ŚLEDZTWO DOTYCZY
›› art. 286 § 1 kk Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
›› art. 271 § 1 kk Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
›› art. 271 § 3 kk Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
›› art. 276 kk Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Śledczy w ZUK-u

Obrazek użytkownika SZUKAJCIE KTOSIA TEŻ
  • SZUKAJCIE KTOSIA TEŻ
  • 28-09-2018

Anonim jednak powinien się podpisać , widać sam ma coś do ukrycia , a może on chce tak samo lub tak samo robił , ale mu się urwało , esbeckie , komusze sztuczki wiodą prym dalej .UJAWNIJ SIĘ ANONIMIE STAŃ TWARZĄ W TWARZ WALCZ HONOROWO , co nie chcesz by i na ciebie druga strona nie znalazła HAKÓW !!! Po cichu , po cichu , jaki ty jesteś anonimie i co ty masz na sumieniu , kto cię nakręca , i co mają na sumieniu i za uszami ci co cię nakręcają czy czasem czegoś nie ukradli , lub chcą wykombinować

Każda pliszka swój ogonek chwali. Nie inaczej zachowują się politycy i samorządowcy. Dlatego każdy sukces, a nawet pseudosukces ma tylu ojców i matek...

To już pewne. Reaktywują linię.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×