REKLAMA

Tokarczuk nie przyjęła tytułu honorowej obywatelki Dolnego Śląska

Fot. Wikipedia

16 października po raz 11 będziemy obchodzili Święto Województwa Dolnośląskiego. Co roku, podczas uroczystej sesji Sejmiku z tej okazji, wręczane są najważniejsze tytułu i nagrody przyznawane głosami Radnych Województwa. Na XXII sesji Sejmiku, 24 września przyznano tytuły Honorowych Obywateli Dolnego Śląska CIVI HONORARIO dla Księdza Biskupa Ignacego Deca i dla noblistki Olgi Tokarczuk. Jak jednak poinformowała w mediach społecznościowych noblistka, nie przyjmuje tego tytułu. - Do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Szanowni Państwo, dziękuję tym wszystkim, którzy wspierali moją kandydaturę do tytułu honorowej obywatelki Dolnego Śląska i czuję się zaszczycona tym wyróżnieniem. Niestety jednak nie mogę przyjąć tego tytułu. Wyróżnienie to, zamiast być radosnym świętowaniem poczucia wspólnoty, stanowi ilustrację bolesnego rozdarcia naszego społeczeństwa, zaś świadome kreowanie tej sytuacji, a co za tym idzie podsycanie emocji towarzyszących temu wyborowi, antagonizuje mieszkańców Dolnego Śląska jeszcze bardziej. Z przykrością więc zmuszona jestem odmówić przyjęcia tej godności, ponieważ nie chcę stać się obiektem takich działań i elementem tej gry - napisała Olga Tokarczuk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Tokarczuk nie przyjęła tytułu honorowej obywatelki Dolnego Śląska

Obrazek użytkownika Jż
  • 25-09-2020

Obrzydliwe zdjęcie, kabała w czystej postaci.
Obrazek użytkownika Nawigator
  • Nawigator
  • 26-09-2020

Popieram decyzję Naszej Noblistki. Logicznie uzasadniła i potwierdziła że nie będzie uczestniczyć w politycznych zagrywkach. Brawo Pani Olgo.
Obrazek użytkownika fil
  • fil
  • 26-09-2020

Bardzo dobrze, ja się bardzo z tego powodu cieszę.Na zdjęciu dwie lewaczki opluwające na Polskę

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×