REKLAMA

Festiwal Animacje Przestrzeni

Koncerty, spektakle, pokazy świetlne i dźwiękowe, a także krótki panel naukowy – wszystko to czeka na tych, którzy 9 i 10 października wybiorą się do pałacu w Gorzanowie

Festiwal Animacje Przestrzeni jest pierwszym z wydarzeń z cyklu: „Pałac w Gorzanowie jako nowa przestrzeń dla sztuki”, ma ożywić zabytek, w którym na co dzień nadal trwa generalny remont. Wszystkie atrakcje wydarzenia są otwarte i bezpłatne.

Na festiwal Fundacja Pałac Gorzanów zaprasza wspólnie z agencją Fest.Eve art management Ewa Żurakowska. Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Województwa Dolnośląskiego.
- Chcemy, by festiwal na trwale wpisał na kulturową mapę Kotliny Kłodzkiej nasz pałac, w którym wprawdzie trwają jeszcze prace budowlane, ale już odbywają się tu wydarzenia muzyczne i artystyczne - podkreśla Alicja Siatka z Fundacji Pałac Gorzanów.

Impreza jest otwarta i bezpłatna. Fundacja przypomina jednak, że na terenie rezydencji ustawiła skarbonę, do której można wrzucić nawet niewielkie datki, które bardzo wspomogą ją w remoncie zabytku.

Szczegółowy program wydarzenia:
9 października (piątek):
godz. 18 - Nowa muzyka w starych murach: Koncert „Zabelov Group” (Praga): ambient- cinematic, www.zabelovgroup.com
godz. 19.30 - Narracja teatralna wobec historii: Spektakl „Valdštejnské Imaginárium“ (Jičin)
10 października (sobota):
godz. 11-15 - Od nauki do praktyki: Wykłady i prezentacje z udziałem wykładowców i praktyków sztuki z Polski i Czech (Akademia Teatralna w Pradze, Akademia Muzyczna w Pradze, Akademia Ekonomiczna w Pradze, Stowarzyszenie „Omnium” z Bromowa, Dolnośląska Szkołą Wyższa we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Kultury Polskiej w Warszawie, Towarzystwo Miłośników Gorzanowa)
godz. 13.30–14 - Brzmienie sprzed wieków: barokowe i renesansowe pieśni pośród pałacowych polichromii
godz. 14 -15 Zabytek głosem malowany: Interaktywne zwiedzanie Pałacu w rodzaju sound-walk z badaniem akustyki pomieszczeń: Koncert zespołu „Bavlna Trio” (Praga): wielogłosowe pieśni tradycyjne różnych kultur w przestrzeniach pałacu
godz. 15 Przerwa na poczęstunek
godz. 16.30–17.30 - Dialog zabytków ponad granicami: Jiři Vydra przedstawi dorobek Loggi Wallensteina w Jičinie i dokumentację filmową swoich działań na ścianach Pałacu Gorzanów, www.valdstejskalodzie.cz
godz. 17.30–18.30 - Koncert "Three Elements Trio" (Wrocław): muzyczne nawiązanie do dorobku Karla Eduarda von Holtei
godz. 18.30 - Nowa muzyka w starych murach: Koncert zespołu „Korjen“ (Praga): world music, www.korjen.cz oraz pokaz light design - Michal Horaček (Praga)

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Festiwal Animacje Przestrzeni

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×