REKLAMA

Festiwal Animacje Przestrzeni

Koncerty, spektakle, pokazy świetlne i dźwiękowe, a także krótki panel naukowy – wszystko to czeka na tych, którzy 9 i 10 października wybiorą się do pałacu w Gorzanowie

Festiwal Animacje Przestrzeni jest pierwszym z wydarzeń z cyklu: „Pałac w Gorzanowie jako nowa przestrzeń dla sztuki”, ma ożywić zabytek, w którym na co dzień nadal trwa generalny remont. Wszystkie atrakcje wydarzenia są otwarte i bezpłatne.

Na festiwal Fundacja Pałac Gorzanów zaprasza wspólnie z agencją Fest.Eve art management Ewa Żurakowska. Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Województwa Dolnośląskiego.
- Chcemy, by festiwal na trwale wpisał na kulturową mapę Kotliny Kłodzkiej nasz pałac, w którym wprawdzie trwają jeszcze prace budowlane, ale już odbywają się tu wydarzenia muzyczne i artystyczne - podkreśla Alicja Siatka z Fundacji Pałac Gorzanów.

Impreza jest otwarta i bezpłatna. Fundacja przypomina jednak, że na terenie rezydencji ustawiła skarbonę, do której można wrzucić nawet niewielkie datki, które bardzo wspomogą ją w remoncie zabytku.

Szczegółowy program wydarzenia:
9 października (piątek):
godz. 18 - Nowa muzyka w starych murach: Koncert „Zabelov Group” (Praga): ambient- cinematic, www.zabelovgroup.com
godz. 19.30 - Narracja teatralna wobec historii: Spektakl „Valdštejnské Imaginárium“ (Jičin)
10 października (sobota):
godz. 11-15 - Od nauki do praktyki: Wykłady i prezentacje z udziałem wykładowców i praktyków sztuki z Polski i Czech (Akademia Teatralna w Pradze, Akademia Muzyczna w Pradze, Akademia Ekonomiczna w Pradze, Stowarzyszenie „Omnium” z Bromowa, Dolnośląska Szkołą Wyższa we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Kultury Polskiej w Warszawie, Towarzystwo Miłośników Gorzanowa)
godz. 13.30–14 - Brzmienie sprzed wieków: barokowe i renesansowe pieśni pośród pałacowych polichromii
godz. 14 -15 Zabytek głosem malowany: Interaktywne zwiedzanie Pałacu w rodzaju sound-walk z badaniem akustyki pomieszczeń: Koncert zespołu „Bavlna Trio” (Praga): wielogłosowe pieśni tradycyjne różnych kultur w przestrzeniach pałacu
godz. 15 Przerwa na poczęstunek
godz. 16.30–17.30 - Dialog zabytków ponad granicami: Jiři Vydra przedstawi dorobek Loggi Wallensteina w Jičinie i dokumentację filmową swoich działań na ścianach Pałacu Gorzanów, www.valdstejskalodzie.cz
godz. 17.30–18.30 - Koncert "Three Elements Trio" (Wrocław): muzyczne nawiązanie do dorobku Karla Eduarda von Holtei
godz. 18.30 - Nowa muzyka w starych murach: Koncert zespołu „Korjen“ (Praga): world music, www.korjen.cz oraz pokaz light design - Michal Horaček (Praga)

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Festiwal Animacje Przestrzeni

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×