REKLAMA

Zadowoleni z sytuacji materialnej

Z miejsca zamieszkania najbardziej zadowoleni są mieszkańcy województw: małopolskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i podkarpackiego; najmniej - mieszkańcy łódzkiego. Tak wynika z raportu GUS „Regionalne zróżnicowanie jakości życia w 2018 roku”. Dolny Śląsk w środku stawki.

GUS także bada jak ubóstwo powiązane jest z regionem Polski. Najczęściej ubóstwem dochodowym były dotknięte gospodarstwa domowe w woj. lubelskim. Znacznie wyższy od średniej krajowej odsetek ubogich gospodarstw domowych odnotowano także w woj. podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim (18-19 proc.). Najrzadziej ubóstwa dochodowego doświadczały gospodarstwa domowe w woj. mazowieckim (9 proc.). Wskaźniki niższe od średniej krajowej zaobserwowano jeszcze w województwach: śląskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim i pomorskim (10-11 proc.). Uzupełnieniem obrazu zróżnicowania sytuacji dochodowej są dane dotyczące subiektywnych ocen gospodarstw domowych na temat własnej sytuacji finansowej. W pierwszej połowie 2018 r.
ze swojej sytuacji finansowej, w tym z dochodów, zadowolonych było 42 proc. mieszkańców Polski w wieku 16 lat i więcej, czyli o 5 pkt proc. więcej niż w 2015 r. Najrzadziej zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej byli mieszkańcy województwa łódzkiego (tylko 33 proc. zadowolonych) oraz województw podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego (36-37 proc.). Najwyższe wartości wskaźnika zadowolenia z tego aspektu jakości życia zaobserwowano natomiast w województwach: dolnośląskim (48 proc.), pomorskim (47 proc.) i śląskim (46 proc.). Badanie spójności społecznej GUS przeprowadził w maju 2018 r. W badaniu wzięło udział ponad 14 tys. gospodarstw domowych. Odpowiedzi na pytania udzieliło ponad 13 tys. osób w wieku 16 lat i więcej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zadowoleni z sytuacji materialnej

W Polsce jest 130 wód mineralnych. W powiecie kłodzkim mamy ich 15.

Powiat kłodzki planuje w 2020 roku wydać ponad 210 mln zł. Tylko 10,9 mln zł to wydatki inwestycyjne. To niecałe 6 procent budżetu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×