REKLAMA

Skarby nie tylko w Wałbrzychu

O tym dlaczego tajemnica przyciąga - rozmowa z Joanną Lamparską, autorką Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, którego trzecia edycja odbyła się w ubiegły weekend oraz autorka najnowszego, nietypowego przewodnika po tajemnicach Ślęży


- Co jest takiego magicznego, tajemniczego w Ślęży, co przyciąga Panią do tego miejsca i spowodowało, że powstała ta ciekawa książka?
 
- Szczerze mówiąc to najbardziej ci wszyscy szaleni ludzie, którzy sprawiają, że nawet gdyby Ślęża tajemnicy nie miała, to nagle nabywa mnóstwo sekretów, ta ich wiara, że skarby na Ślęży są, te wieloletnie poszukiwania, te niesamowite legendy, które wokół Ślęży krążą. Wiele osób tego nie wie, że tam jest mnóstwo pałacyków, dworków. W jednym z nich mieszka człowiek, który nie ma prądu, ani wody i przez cały czas szuka skarbów. Obok mieszka archeolog, który ma tylko ruinę i szuka starej średniowiecznej budowli. Jest tam mnóstwo takich osób i mnóstwo tajemnic, które udało mi się odkryć i szczerze mówiąc moja intuicja mówi mi, że ten skarb tam musi być.
 
 
- Co takiego jest w tajemnicach co przyciąga? Przecież tajemnica to niewiedza.
 
- To nieznane, a nieznane zawsze przyciąga. Za tym nieznanym może się kryć coś fantastycznego, pięknego i niezwykle ciekawego.
 
 
- Podobnie jest z Festiwalem, którego jest Pani autorką. Kto przyjeżdża na taki festiwal tajemnic?
 
- Przyjeżdżają bardzo różne osoby. Myślę że są to ludzie, którzy chcieliby poznawać świat, ale nie mają takiej możliwości, może czasu, na zgłębianie wszystkich źródeł i chcą to dostać w pigułce. Chcą łyknąć taką pigułkę i iść dalej i szukać.

Uwaga! Ostatnia szansa na zdobycie książki Joanny Lamparskiej "Ślęża dla odkrywców. Przewodnik inny niż wszystkie". Szczegóły w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr 955.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Skarby nie tylko w Wałbrzychu

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×