REKLAMA

Tasowanie dróg

Powiat pozbędzie się 10 ulic. Od stycznia przejmie je gmina.

Kategorię drogi powiatowej straci 10 ulic w centrum Bystrzycy Kł. Powiat, po konsultacjach z gminą, podjął już stosowną uchwałę w tej sprawie. Ulice przejdą pod zarząd gminy od stycznia przyszłego roku. - Te drogi tak naprawdę nigdy nie powinny być powiatowe. To lokalne ulice – zauważa Maciej Awiżeń, starostwa kłodzki. - Błąd popełniono w chwili kiedy powstawał powiat kłodzki. Wtedy przejęto za dużo dróg, w tym takie, które z definicji nie są kategorii powiatowej – dodaje. Sporo zmian na drogowej mapie zajdzie także w Kłodzku. To wynik oddania w tym roku do użytku nowej obwodnicy. Ul. Noworudzka przejdzie pod zarząd miasta, natomiast ul. Warty, Podgrodzie i Mickiewicz z dróg krajowych przemianowane zostaną na powiatowe. W tej sprawie trwają jeszcze konsultacje.
Te bystrzyckie ulice stracą kategorię dróg powiatowych:
Broniewskiego
Gagarina
Górna
Miodowa
Mickiewicza
Polna
1 Sierpnia
Krakowska
Starobystrzycka
pl. Kościuszki

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Tasowanie dróg

Obrazek użytkownika maya
  • maya
  • 12-10-2018

Skandal na ul. Kwiatkowskiego. 500 Tirów dziennie. 10 000 Tirów miesięcznie. Wszyscy mieszkańcy Słupca zostali skazani na *trujące spaliny *ciągły hałas *kurz *pył krzemowy (krzemica) *spadające kamienie z naczep *zakorkowane miasto przez tysiące Tirów *brud i syf. Drogę odbierali: posłanka Wielichowska (PO) starosta Awiżeń (PO) dyr ZDP Sijka

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×