REKLAMA

Rygorystyczne obostrzenia. Co z powiatem kłodzkim?

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

W jakich powiatach wprowadzono dodatkowe obostrzenia?

9 powiatów zakwalifikowano do strefy czerwonej, w której zasady bezpieczeństwa są najbardziej rygorystyczne. Są to powiaty:

ostrzeszowski (woj. wielkopolskie)
nowosądecki (woj. małopolskie)
Nowy Sącz (woj. małopolskie)
wieluński (woj. łódzkie)
pszczyński (woj. śląskie)
Ruda Śląska (woj. śląskie)
rybnicki (woj. śląskie)
Rybnik (woj. śląskie)
wodzisławski (woj. śląskie)

Do strefy żółtej, w której obostrzenia będą mniejsze, zaliczono 10 powiatów. Są wśród nich powiaty:

wieruszowski (woj. łódzkie)
Jastrzębie Zdrój (woj. śląskie)
jarosławski (woj. podkarpackie)
Żory (woj. śląskie)
kępiński (woj. wielkopolskie)
przemyski (woj. podkarpackie)
cieszyński (woj. śląskie)
pińczowski (woj. świętokrzyskie)
oświęcimski (woj. małopolskie)
Przemyśl (woj. podkarpackie)

Nowe zasady bezpieczeństwa – najważniejsze zmiany

W wyznaczonych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.

Strefy zielone – dotychczasowe zasady wciąż obowiązują

Nowe reguły dotyczą jedynie wybranych powiatów. W pozostałych miejscach nadal obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że epidemia wciąż trwa, dlatego wciąż musimy być ostrożni.

O czym warto pamiętać?

Zachowuj 1,5-metrowy dystans społeczny.
Zasłaniaj usta i nos, kiedy nie możesz utrzymać odpowiedniej odległości od innych, kiedy jesteś w sklepie lub komunikacji miejskiej.
Często myj ręce i unikaj dotykania twarzy.
Pobierz aplikację ProteGO Safe.
ProteGo Safe pomaga minimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mówi nam, czy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną. Więcej informacji o działaniu aplikacji znajdziesz na: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rygorystyczne obostrzenia. Co z powiatem kłodzkim?

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W Kudowie-Zdroju odbył się w weekend Festiwal Pstrąga. Festiwal jest współorganizowany przez powiat corocznie w innej miejscowości Ziemi Kłodzkiej. Impreza ma na celu wypromowanie jedengo z naszych produktów regionalnych czyli pstrąga, który podbił serca turystów oraz mieszkańców na naszym terenie. W tym roku motywem przewodnim festiwalu był folklor ludowy, stąd również słomiany kapelusz u starosty kłodzkiego i wianki na głowach Pań, które zbierały datki na pomoc dla Juli Kuczały z Radkowa. Impreza zgromadziła spore tłumy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×