REKLAMA

Skowroński: Substytut

Ryszard Skowroński ocenia Andrzeja Dąbrowskiego. Czy poseł SP odpowie na krytykę potencjalnego wyborcy?

 

Ryszard Skowroński ocenia Andrzeja Dąbrowskiego. Czy poseł SP odpowie na krytykę potencjalnego wyborcy?


W ciekawych czasach żyjemy

Wszystkie dziedziny życia społecznego opanowane zostały przez ścigających się „pomazańców” nowej ery, „ludzi udawaczy”.

Nasza rzeczywistość jest zamazywana, a logika codziennie poddawana ciężkim intelektualnym próbom.

Można przytaczać wiele przykładów jak to lekarz udaje, że leczy, zaś bankier coś „doradza” i lokuje, ekonomista podaje rozwiązania i przestrogi, a prawnik nas reprezentuje. Można porozmawiać o namiastce chleba w chlebie, czy mięsa w mięsie,  o procencie masła w maśle. O ludziach serwujących nam te specjały, każących nazywać się producentami żywności.

To jednak szerszy temat na niejedną publikację naukową, czy dysputę akademicką.

Tymczasem moja krótka rozprawka będzie dotyczyła substytutu politycznego jakim jest prawica solidarnych ze Zbigniewem Ziobrą, a konkretnie jego reprezentanta u nas, Andrzeja Dąbrowskiego.

Poseł Dąbrowski moim zdaniem, to typowy przykład namiastki wszystkiego. Od ludowego trybuna po ludowego pisarza potrafiącego napisać nawet bajki.

To człowiek bardzo eklektyczny. Na pierwszy rzut oka zauważamy u niego wiele stylów i zapożyczeń, elementów niekiedy kontrastujących mocno z resztą tzw. całości.

Takimi kontrastami, przeciwstawnymi zachowaniami  nasz „poseł z poślizgiem” częstuje nas  bezustannie.

Obecnie na przykład, buduje swoją rozpoznawalność, częstując nas wrażliwością społeczną.

Pierwszym z brzegu przykładem jest oddział dla „potencjalnych kastratów” w kłodzkim szpitalu. Kto pamięta przed wyborami do parlamentu „akcję kastrat” posła Dąbrowskiego? Co z nią dzisiaj, Panie pośle?

Dalej. A co z nauczycielami i ze szkołami panie pośle? Gdzie zapał i animusz naprawczy?

Kto pamięta te kościelne pokazówki wespół z „wielebnym Bogusławem”? Uczęszcza Pan nadal…? Uświetnia Pan nadal…?

Tak, sprawianie wrażenia to coś, co Panu Dąbrowskiemu prawie wychodzi.

Ostatnio zaniemówiłem, też z wrażenia,  gdy zobaczyłem posła Dąbrowskiego pokrzykującego (dobrze, że nie pogwizdującego!) w stronę posłanki Zalewskiej (PiS) przed naszym ratuszem w międzynarodowym dniu kobiet. Ja rozumiem potrzebę komunikowania się u posła. Ale żeby w ten sposób?

Z artykulacji publicznych życzeń adresowanych do posłanki, można wywnioskować było, że nasz dżentelmen to nie lada „wojownik”.

Nie bronię za bardzo tu Pani Zalewskiej jako, że jestem za równouprawnieniem kobiet. Bronię  jedynie debaty publicznej, sposobu jej prowadzenia, jej jakości. Proszę mnie w ten sposób jedynie rozumieć.

Można wpisywać się w różne scenariusze, szczególnie w dynamicznej dziedzinie jaką jest polityka, ale należy to robić z klasą. Odnoszę zaś wrażenie, że poseł udaje, że ją posiada. Znaczy się - klasę!

Dzisiaj guru Solidarnej Polski, Pan Ziobro, sprawnie dywaguje o wrażliwości społecznej, sprawnie odwołuje się do czułych społecznie elementów naszego życia: podatków, ochrony zdrowia, rynku pracy i o zgrozo dla niektórych – też, przedszkoli!

Przedszkola?! Hmm!?

O zgrozo dla posła Dąbrowskiego. Jego: kolega, przyjaciel z ratusza, kreator jego wizerunku, animator jego kariery, burmistrz Szpytma ma problem z wypłaceniem subwencji oświatowej jednemu z kłodzkich przedszkoli!(?)

Oczywiście gdybym postawił się w roli właścicieli przedszkola, zapytałbym jak prowadzić ten biznes panie pośle bez subwencji? Niech Pan, czule i wrażliwie zapyta o to kolegę Szpytmę Bogusława, może?

Stawiając się w roli rodzica, zapytałbym  niemal kultowo „Jak żyć Panie Dąbrowski, jak funkcjonować na rynku pracy ?”. Z dzieckiem w kieszeni?

OK. Wrażliwość jest trendy. Zrób więc coś człowieku logicznego dla nas tym razem. Dla siebie niekoniecznie! Jak coś wymyślisz mądrego resztę dostaniesz w pakiecie od wyborcy.

Tymczasem? Sorry, „wodzu”!

I dalej. Ponieważ jestem w swojej roli to stwierdzam, że godzinka na kolanach w kościele, od czasu do czasu - nawet raz w tygodniu, to zdecydowanie za mało jak na potrzeby pokutującego posła i potrzeby wyborców.

Przez godzinkę Bozia niczego nie naprawi, co najwyżej udostępni tymczasowo zamiennik! Dlatego tak to się kręci, od niedzieli do niedzieli. Wszystko na szybko i z usterkami. I po tym wszystkim, wszystkich głowa boli.


Reasumując: jak Bozia da, to mamy dopust, a jak nie da, to mamy odpust-POTEM. 

Też macie takie wrażenie, że wszystko jest pozorowane z gwarancją odpuszczenia grzechów?

Bo ja mam.

Ryszard Wiktor Skowroński*

*Autor o sobie

Ryszard Wiktor Skowroński.

Moje zainteresowania w sferze społecznej to ekonomia, gospodarka, samorząd.

W sferze prywatnej rodzina,sport i zwierzęta domowe.

W sferze emocjonalnej Bóg, honor, ojczyzna.

Hobby to opisywanie  naszej ,,idealnej" rzeczywistości.

Praca to rynek nieruchomości i instrumenty finansowe.


Poglądy przedstawione w powyższym tekście są subiektywną opinią autora i mają na celu wyłącznie zarysowanie proponowanych przez niego idei. Wszelka pojawiająca się w nim krytyka dotyczy działań i opinii, nie osób.

Od Klodzk24.eu: Zgodnie z obecnym na portalu pluralizmem do Andrzeja Dąbrowskiego wysłaliśmy wiadomość, w której zachęcamy do napisania odpowiedzi na krytykę posła przedstawioną przez Ryszarda Skowrońskiego.  Czy Dąbrowski spróbuje przekonać Internautów Klodzko24.eu, że jest inaczej niż napisał Skowroński?

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (665): Skowroński: Substytut

Obrazek użytkownika autor
 • autor
 • 30-03-2012

Proponuję posłowi Andrzejowi Dąbrowskiemu polemikę otwartą na tematy drażliwe w naszym mieście, wynikłe min.z błędów organizacyjno-decyzyjnych na szczeblach władzy kłodzkiego ratusza w ostatnich miesiącach. Publiczny sposób komunikowania się i otwarte stanowisko, nawet na uzasadnioną lub nie krytykę to dzisiaj przywilej Pana posła. Zatem proszę z niego skorzystać.Uważam Pana za współsprawcę decyzyjnego w mieście. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam, RWS
Obrazek użytkownika Znudzony
 • Znudzony
 • 30-03-2012

dryniolisz dryniolisz i piszesz cieniutko , miałeś szansę na dobrą szkołę he he he
Obrazek użytkownika re
 • re
 • 30-03-2012

Jaką szkołę? Dzięki..;D
Obrazek użytkownika Gappa
 • Gappa
 • 30-03-2012

Autor na wstępie swojego artykułu stwierdza, iż w naszym małym miasteczku mamy do czynienia z zamazywaniem rzeczywistości na tyle skutecznym, iż logikę, czyli naukę o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli należy poddawać ciężkim intelektualnym próbom. Czyli, jeżeli dobrze rozumiem myśl autora, naukę normatywną, jaką jest logika zajmująca się, badaniem ogólnych praw, według których przebiegają wszelkie poprawne rozumowania i wnioskowania, należy poddawać dodatkowo intelektualnym, w dodatku ciężkim, próbom rozumu. Zatem aby zrozumieć, co się w naszym miasteczku dzieje powinniśmy rozum wspierać umysłem a intelekt inteligencją. Natomiast intelektualiści namiętnie uprawiający intelektualizm powinni przy poszturchiwaniu logiki bezwzględnie w swoich działaniach odrzucić wolę, uczucia i zmysły. Czy tak? Ps. Poza tym, co powyżej zgadzam się z autorem i Andrzeju, pośle Dąbrowskim, myślę równie ciepło jak autor!!!
Obrazek użytkownika re
 • re
 • 30-03-2012

Ok. Ale moje założenie to docieranie bez przeintelektualizowania zbytniego. Jestem zwolennikiem poprawności, oraz zwięzłego i dostępnego w miarę przekazu. Dlatego z całym szacunkiem ale użyłbym słowa imperatyw logiczny przy założeniu, że społeczeństwo jest etyczne i moralne;D I na tym mógłbym konstruować swoją powiastkę...ale, kto to zrozumie oprócz Ciebie i może jeszcze kilku osób w tym mieście gdy zacznę posługiwać się tą terminologią felietonistyczną?Tymczasem przekaz jasny jest. Pozdrawiam i dzięki za uwagę.
Obrazek użytkownika re
 • re
 • 30-03-2012

taką terminologią ....miało być;D
Obrazek użytkownika Ikona
 • Ikona
 • 31-03-2012

lub chcielimy...no to powiem tak że , żaden nawet upadły cinkciarz nie przebywa wśród takich recenzentów, no chyba że, chodzi o,, żadnom sprawę".
Obrazek użytkownika .Zygmunt .
 • .Zygmunt .
 • 31-03-2012

Autor zaczyna ,ale coś tak delikatnie wracać do czasów swojej świetności kiedy widział i jako pierwszy zaatakował tą bezduszna władzę pseudo wierzących i mówiących Panie Panie , a bliźnich którzy prawdę im w oczy mówią niszczą ich ,Przyszli tu by wycisnąć tyle ile tylko się da. Czym jest wiara dla człowieka który wprost w oczy mówi .To nie ja -kupcy zaprosili mieszkańców i kupcy zorganizowali protest 08.03.2012r ,brak cywilnej odwagi i arogancja buta . Autor mam nadzieje że pisząc nie jesteś krecikiem odwracającym kota ogonem od trudnej sytuacji ekonomicznej i wyciskaniu bananów przez tą władze butna władzę
Obrazek użytkownika .Zygmunt
 • .Zygmunt
 • 31-03-2012

Moim zdaniem ,trzeba zwierać szeregi ludzi widzących prawdę a nie piarowski zamaskowany sukces ,którego niema .Trwanie tej władzy lekkoduchów wyrządzi nieodwracalne skutki ekonomiczne ,ta grupa nieudaczni...w musi odejść i być rozliczona co do złotówki . Referendum na początek jesieni jest najlepszym terminem .
Obrazek użytkownika .Marian Kostarałyko
 • .Marian Kostarałyko
 • 31-03-2012

Dlaczego w państwie prawa traktujecie jednych lepiej drugich gorzej . Jestem mieszkańcem wsi niedaleko Kłodzka -chciałem wyremontować mur oporowy strumyka i w jednym miejscu podwyższyć , niestety nakazano mi załatwić pozwolenia wodno-prawne i pozwolenie na budowę .Pytam bo jestem naocznym świadkiem jak na Kanale Młynówki były prowadzone prace rozbiórkowe i podwyższono mury , okazuje się że wystarczyło tylko zgłoszenie .Co tu jest grane jeden może drugi nie .
Obrazek użytkownika .Zygmunt
 • .Zygmunt
 • 31-03-2012

- Dzisiaj Tusk może myśleć, że jest zwycięzcą, że ma rację, ale Kadafi też tak myślał - dodaje. - Chcemy obudzić społeczeństwo, Nie ma rządu, którego nie da się odwołać - mówi gazecie szef stoczniowej "Solidarności". Dotyczy to też Sukcesora Geniusza.
Obrazek użytkownika młot na debili
 • młot na debili
 • 31-03-2012

Tak się rządzi w Kłodzku za pieniądze mieszkańców!!!!! [url]http://dkl.doba.pl/?s=subsite&id=3137&mod=1[/url]
Obrazek użytkownika autor
 • autor
 • 31-03-2012

Współwinnych obecnego stanu rzeczy w Kłodzku jest wielu. Są to duże nazwiska w naszym grajdole. Nie odwołuję się jednak to historii i czekam na nowe otwarcie w mieście. Chociaż niekiedy ręka mnie świerzbi( ktoś czuwa....;D) nie wychodzę (póki co), przed szereg. Cieszę się, że budzę w tych ludziach poczucie winy i odpowiedzialności, wstydu i jednocześnie chęć rehabilitacji w naszych oczach. Dajmy im szansę. Póki , co!;D
Obrazek użytkownika .Zygmunt
 • .Zygmunt
 • 31-03-2012

Przedszkole wygrało i słusznie .Tylko kto przegrał my podatnicy ,a nie geniusze .Czas na Referendum by ich rozliczyć z każdej złotówki . Panie Bogusławie czas odejść.
Obrazek użytkownika autor
 • autor
 • 31-03-2012

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Zrownowazony-rozwoj-kraju-to-fikcja-jest-coraz-gorzej,wid,14377779,wiadomosc.html W tę fikcję wpisali się znakomicie nasi lokalni ,,liderzy". Udając nadzwyczajnych, wgrali wielu z was, brak obiektywnego myślenia. Czas to zmieniać.:D
Obrazek użytkownika .Zygmunt
 • .Zygmunt
 • 31-03-2012

widzę niepewność w Pana słowach , czyli grasz Pan na dwa fronty by odwrócić kota ogonem .może się mylę obym bo ma Pan potencjał , po stronie desantu niszczy go Pan .
Obrazek użytkownika autor
 • autor
 • 31-03-2012

,,...Szacuje się, że wyrównanie oraz odsetki należne obu niepublicznym placówkom mogą wynieść ok. 500 tysięcy złotych..." No, to co Bogusław? Swada i beztroska kosztuje nieco?;D
Obrazek użytkownika .Aga
 • .Aga
 • 31-03-2012

Elektrownia wygrała ,przedszkole wygrało , Pani Godsoner wygrała i wygra .Młyn i druga elektrownia idą z pozwem + pozew zbiorowy pracowników młyna . Niema się z czego cieszyć ci pseudo święci doprowadzają do zapaści finansowej -kto za to zapłaci my. Czas coś z tym zrobić
Obrazek użytkownika autor
 • autor
 • 31-03-2012

Z całym szacunkiem ale rozumienie polityki to nie tylko system zero jedynkowy. Chociaż u nas.....? Aby cokolwiek zrobić należy: 1. Rozszczelnić układ wchodząc do niego , by potem zarażać pozytywną treścią.;D 2. Zniszczyć układ i zastąpić go nowym, bardziej przyjaznym lokalnemu społeczeństwu. Jestem na etapie, patrz. pkt.2. Pozdrawiam. ;D
Obrazek użytkownika .,,,,,4545
 • .,,,,,4545
 • 31-03-2012

Co za bzdury ,nikt jeszcze nie wygrał ? daleka droga ;D;D Zadłużenie spada ,kolejne inwestycje będą robione , tylko nieuki takie scenariusze piszą . Ja wiem że żyje mi się lepiej dzięki tej władzy i to jest sukces.;D;D;D;D
Obrazek użytkownika .
 • .
 • 31-03-2012

Ciszę się że Pan wraca do swoich korzeni , takiego Pana poznałem z ostrym nieraz obraźliwym językiem , prowadzącym do sedna sprawy .Zgadzam się hydrę nieraz trzeba od środka .Pozdrawiam
Obrazek użytkownika jacuś
 • jacuś
 • 31-03-2012

Burmistrz jest nasz i po to my go wybrali, aby nam było lepiej. A wam to może być i gorzej, co to nas obchodzi.
Obrazek użytkownika .Zygmunt
 • .Zygmunt
 • 31-03-2012

nie wpisałem imienia sorry Pozdrawiam Zygmunt
Obrazek użytkownika autor
 • autor
 • 31-03-2012

Świadomość tego , że w następnym roku będą robione inwestycje powinna zatem przyspieszyć działania na rzecz wysadzenia was z siodła w tym roku.;D Rozmawiałem o tej kwestii z kilkoma osobami( już jakiś miesiąc temu). Jedna z nich nie ma tej świadomości( nie dowierza) i dlatego nigdy nie będzie żadnym liderem;D Druga zaś jakby powoli oswaja się z tym faktem , trzecia zaś żyje historią i tym co było, ....;D Zobaczymy , powalczymy, pouświadamiamy..
Obrazek użytkownika 4545
 • 4545
 • 31-03-2012

Skoro mi się polepszyło to i wielu innym ;D;D bezrobocie spada inwestycją napędzają koniąkture - ;D;D Inwestycję będą robione bo zadłużenie spada i są środki unijne to bardzo proste paniczu autorze.;D;D
Obrazek użytkownika młot na debili
 • młot na debili
 • 31-03-2012

Powiedz sukcesorowi, niech zdobędzie dotację unijną na słowniki ortograficzne, to zapewne też polepszy "koniąkture" ;D;D;D;D:D:D:D:D
Obrazek użytkownika Anonim
 • Anonim
 • 31-03-2012

Młot ty jak prawdziwy belfer ;D;D;D tylko jednego boli ciebie prawda sukcesu a twojej przegranej >:(>:( dla ciebie było by dobrze gdyby gród popadł w ruinę niedoczekanie ;D;D;D;D
Obrazek użytkownika pepe
 • pepe
 • 31-03-2012

Przedszkole wygrało Sąd Okręgowy w Świdnicy w postępowaniu upominawczym wydał decyzję nakazującą Gminie Miejskiej Kłodzko wypłatę blisko 90.000 złotych na rzecz Akademii Przedszkolaka w Kłodzku. We wrześniu 2011 r. kłodzki magistrat wstrzymał wypłatę dotacji dla niepublicznego przedszkola w Kłodzku. Choć właściciele placówki uważali, że decyzja ta wydana została z rażącym naruszeniem przepisów prawa i pisemnie obligowali Gminę Miejską Kłodzko do wypłaty należnej im dotacji, nie przyniosło to jednak żadnego skutku. Spawa trafiła zatem do sądu. - Konsultowaliśmy tę sprawę z RIO, MEN, SKO i wszyscy stanęli po naszej stronie - mówi mówi Małgorzata Majowicz, dyrektor Akademii Przedszkolaka. Ostatnio wraz z mężem byliśmy również na szkoleniu z rozliczania dotacji, gdzie do końca upewniliśmy się, że dotacje, które nam przysługują są źle naliczane przez Gminę Miejską Kłodzko - dodaje. 19 marca br. Sąd Okręgowy w Świdnicy po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym nakazał pozwanej Gminie Miejskiej Kłodzko wypłatę kwoty 82.232 złotych wraz z ustawowymi odsetkami oraz 4.645 złotych tytułem zwrotu kosztów procesu. Właściciele przedszkola nie kryją zadowolenia. Kłodzki magistrat ma jednak dwa tygodnie, aby odwołać się od tej decyzji. Kłodzki urząd miasta poddany został również kontroli Regionalnej Izby Rozrachunkowej, która miała na celu sprawdzenie poprawności naliczania dotacji dla niepublicznych placówek. Okazało się, że od 2009 do 2011 roku Gmina Miejska Kłodzko wypłacała o blisko 100 zł za mało niż przysługuje na każdego przedszkolaka. Sprawa dotyczy zarówno Akademii Przedszkolaka jak i przedszkola niepublicznego „Promyczek” w Kłodzku. - Wystąpimy do Regionalnej Izby Obrachunkowej z prośbą o udostępnienie nam protokołu z tej kontroli – mówi Małgorzata Majowicz. Zamierzamy również wystąpić o wyrównanie należnych nam przez te trzy lata pieniędzy wraz z odsetkami – dodaje. Szacuje się, że wyrównanie oraz odsetki należne obu niepublicznym placówkom mogą wynieść ok. 500 tysięcy złotych.
Obrazek użytkownika .To ja
 • .To ja
 • 31-03-2012

Kochani moi .Sukces polega na przekonanie do siebie mas,to naprawdę trudna sztuka .Sami po swoich przegranych maci wiedzę .Nam to się udaje i będzie nadal .Przykre ale prawdziwe niema przeciwnika opozycji i to jest sukces .PO.KKO czy ten samozwańczy ruch pokrzywdzonych przez kogo przez siebie samych -nie są opozycją . Mamy pomysły nagłaśniamy a masy kupują i wygrywamy. Pozdrawiam Adwersarzy
Obrazek użytkownika Trzymający Cię za nabiał i zaciskający dłoń
 • Trzymający Cię ...
 • 31-03-2012

Widzimy jak się zwijasz w konwulsjach mentalno-emocjonalnych i nawet triki z rączką i zamykającym paluszkiem Ci nie pomogą - już od 7 miesięcy na tym jedziesz i juz jesteś z ostrzem sprawiedliwości na gardziołku...kontynuuj bo zabawnie na to patrzeć , szczególnie na tych dwóch pokurczy po bokach jak nie widzą co mają ze sobą zrobić - NATURA SOBIE PORADZI nie z takim leszczykami jak wy sobie radziła - zobacz nawet Ryśko w was wali ... trzeba na niego uważać gdyż przeszłośc ma nie chlubną , ALE to jego ostatnia szansa i chyba o tym wie - dalsze nieuczciwe zagrywki zdyskwalifikuja go NA ZAWSZE (czasami na człowieka przychodzi opamiętanie miejmy nadzięję w jego imieniu , że to właśnie to ) ...NATURA SOBIE PORADZI by wrócić do równowagi ..TAK CZY INACZEJ.
Obrazek użytkownika To my ludzie sukcesu
 • To my ludzie sukcesu
 • 31-03-2012

Widać jesteś intelektualista !!! i tacy mieli by rządzić tym miastem . Natura sobie poradzi tak już poradziła i wybrała godnego i sprawiedliwego człowieka który wzbogaca ten gród i mieszkańców . Ma dobre pomysły które przynoszą efekty ,tak małe wpadki są ale tak bywa trzeba szybko je naprawiać i to się robi. Krytyka potrzebna ale merytoryczna a nie błazenada która prowadzicie.
Obrazek użytkownika To my ludzie sukcesu
 • To my ludzie sukcesu
 • 31-03-2012

Szanowni państwo od 2006- 2012 miasto ożyło i wypiękniało to było efektem wyrzeczeń wielu wspaniałych fachowców pozyskano moc kasy unijnej i udało się co nikt mi nie powie że nie widać .Mamy gdzie spokojnie pospacerować zdrowej wody napić się .popływać gondolami na Kanale Młynówki posłuchać dobrej muzyki poezji .Mamy gdzie zrobić tanie zakupy pooglądać film itd .To udało się a będzie więcej .Damy Radę.
Obrazek użytkownika Wyborca
 • Wyborca
 • 31-03-2012

Nie jest problemem dla burmistrza zaciągnąć kredyt czy pożyczkę, problem zaczyna się w momencie jej spłaty. Jak na razie to nie ma, kogo krytykować informacja publiczna jest bardzo dyskretna? Gdzie wyborcy mogą szukać informacji o stanie finansów Kłodzka? Na pewno warto się zastanowić. Jakie dane o finansach miasta świadczyć mogą o dobrym gospodarowaniu pieniędzmi publicznymi, a jakie o ich marnotrawieniu? Należy przy tym podkreślić jest za późno rozmawiać merytorycznie o sprawach jak napisał powyżej nasz wybraniec, który rządzi „tym miastem”.
Obrazek użytkownika hazardzista
 • hazardzista
 • 31-03-2012

Mnie zaś interesuje ,czy Dąbrowski ma nabiał i odpowie Skowrońskiemu? Obstawiamy?;D
Obrazek użytkownika Filip
 • Filip
 • 31-03-2012

Czego dowodzą PIERWSZE rozstrzygnięcia , podkerślam pierwsze bo będzie więcej... A FACHOWCY stali na stanowisku BETONOWYM , że wszystko jest wporządku i co ta wasza moc to moc do 5PI3RDOL3NI4 czego się tylko nie dotkniecie. Co do wykożystanie funduszy unijnych ( do których żąden inny burmistrz nie miał dostępu ) to jesteście ciency jak barszcz co można zobaczyć w rankingu na stronie Urzędu Marszałkowskiego... A prawo macie tam gdzie światło nie dochodzi i ten cytat :[quote] Widzimy jak się zwijasz w konwulsjach mentalno-emocjonalnych i nawet triki z rączką i zamykającym paluszkiem Ci nie pomogą - już od 7 miesięcy na tym jedziesz i juz jesteś z ostrzem sprawiedliwości na gardziołku...kontynuuj bo zabawnie na to patrzeć , szczególnie na tych dwóch pokurczy po bokach jak nie widzą co mają ze sobą zrobić - NATURA SOBIE PORADZI nie z takim leszczykami jak wy sobie radziła - zobacz nawet Ryśko w was wali ... trzeba na niego uważać gdyż przeszłośc ma nie chlubną , ALE to jego ostatnia szansa i chyba o tym wie - dalsze nieuczciwe zagrywki zdyskwalifikuja go NA ZAWSZE (czasami na człowieka przychodzi opamiętanie miejmy nadzięję w jego imieniu , że to właśnie to ) ...NATURA SOBIE PORADZI by wrócić do równowagi ..TAK CZY INACZEJ.[/quote] jest jak najbadziej na miejscu , bo traktujecie ludzi jak idiotów co widać po tym komentarzu :[quote]Mamy pomysły nagłaśniamy a masy kupują i wygrywamy. Pozdrawiam Adwersarzy[/quote] A prawda jest taka : niekompetencja , złośliwość , prywata - portkowanie miasta przez desant legnicko -wrocłąwski z pomocą bezdusznych miejscowych oraz zatraszonych miejscowych ... miłego gwizdania w celach... wąskich i bez okien :D [url]http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1824001/pg1[/url]
Obrazek użytkownika hazardzista
 • hazardzista
 • 31-03-2012

Miasto umarło. Wejdź na nieruchomości na otodom, zobaczysz ilu ma pobożne życzenia(sprzedaż) i chce stąd uciekać. W 2008 roku domów powiecie do sprzedaży było w okolicach 70ciu, po 4 latach jest ich około 500set. Tendencja wzrasta.;D
Obrazek użytkownika Romka
 • Romka
 • 31-03-2012

Bo napewno nie rynek kłamczuchu.A młynówka jak była sciekiem tak jest z ładniejszym przebudowanym brzegiem - co za atrakcja spędzać czas nad kanałem sciekowym , tylko wiezyczkę postawić i kąpielisko otwierać - geniusz zaraz wykozysta pomysł .... porażkowicz z wzdęciem głodowym co subwencji pożałował z tej swojej genialnosci - pomyśleć , że głosowałam no to bezczelne stworzenie.
Obrazek użytkownika Daniela
 • Daniela
 • 31-03-2012

To jest nie do pojęcia a na telbimach znaczące spadki.... szok to co tu widze [url]http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1824001/pg1[/url]
Obrazek użytkownika Heniek
 • Heniek
 • 31-03-2012

Czytałem dziś Kurier Hrabstwa i jestem w szoku. Ta gazeta jest jedyną która pisze prawdę o tym co się dzieje w naszym mieście i urzędach. Mój sąsiad też jest w szoku, on głosował na Szpytmę, i wiele razy mówił mi, że to niemożliwe, że się tak tam dzieje, a teraz uwierzył czytając tą gazetę. My prawdziwi mieszkańcy chcemy i czekamy na referendum, tak dalej być nie może. Jeszcze czegoś takiego w tym mieście nie było nigdy. To hańba dla tego miasta, że ma taką władzę.
Obrazek użytkownika Sławek
 • Sławek
 • 31-03-2012

Należy uświadamiać swoich sąsiadów! Tak zachłannych na własne interesy radnych, urzędników i władz miasta nie było nigdy! Jak beznadziejnego Burmistrza mamy to widzą wszyscy. Ale wyraźnie należy przypominać nazwiska słabych radnych, którzy głosują przeciwko mieszkańcom. I wytykać słabych urzędników, którzy wspierają obecną władzę. Nie zróbmy podobnego błędu przy następnych wyborach!
Obrazek użytkownika UM
 • UM
 • 31-03-2012

Według włodarza takie zmiany muszą nastąpić ,by oczyścić złą atmosferę panującą i jest to ostatnia próba ratowania finansów miasta Niestety z niektórymi trzeba będzie się pożegnać
Obrazek użytkownika 123
 • 123
 • 31-03-2012

A jaki stołek będa mieć radni Duda,Piszko, Żytyńska, Kwas. Jesteści nie koleżeńscy zapominacie o najlepszych. Oj nieładnie, nieładnie samolubni.
Obrazek użytkownika ...
 • ...
 • 31-03-2012

Jeszcze czegoś takiego w tym mieście nie było nigdy. Choć wiem, że Heniek to tylko przykrywka panie radny Bezradny. Tyle inwestycji, tyle zmian zewnętrznych w mieście, tyle slumsów zamienionych na miejsca rekreacji dla całego społeczeństwa, tyle nowych ulic, placów zabaw, parkingów itp., nikt nie dokonał do dzisiaj. Zobacz kto krytykuje - wieczni radni lub przegrani politycznie. Boli. Lepiej zrobić z Kłodzka skansen XX wieku i na tym zarabiać. Oddać władzę dla kilku kupców i bankrutów politycznych, którzy juz rządzili i nie mogą tego znieść , że jest ktoś lepszy od nich. A co do Kuriera Hrabstwa Kłodzkiego to Panie Heńku redaktor Oktawieć nie ma za grosz kultury tak jak TY. Wyzywać kobietę od "Kwiatuszka na Gnoju" to świadczy o nim i Tobie. Tak właśnie czyni bankrut polityczny , finansowy i człowiek chory na nienawiść i zazdrość. Powodzenia Panie radny i Panie redaktorze KHK. Nawet nie wiecie ilu przez takie postępowanie tworzycie sobie przeciwników. Kto ci dał człowieku tytuł prawdziwego mieszkańca Kłodzka jak się tytułujesz. Jeśli ktoś takiego radnego nie docenia to musi to zrobić sam dla poprawy własnego ego.
Obrazek użytkownika wiadomości
 • wiadomości
 • 31-03-2012

Ty, tak poważnie naiwny jesteś? Jakie stołki? Z kim ? Ktoś wkręca,a ty to łykasz?
Obrazek użytkownika .
 • .
 • 31-03-2012

Obecny burmistrz wraca do obwoźnego sprzedawania książek, legniczanie do kibicowania miedziowym. Niestety kilkoro kłodzczan pełniących wysokie stanowiska urzędnicze musi wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy. Centralny parking w mieście zamknięty z powodu bankructwa. Kłodzko 2013? 2014?
Obrazek użytkownika 1+1+1+1
 • 1+1+1+1
 • 31-03-2012

Widać, że niektórzy nudzą się w domu z braku zajęcia lub nie potrafią sobie go znaleźć. Jeden piszący po stylu widać, że pisze sam pod kilkoma Imionami. Jak ci chłopie nie szkoda czasu. Samsobie ładujesz akumulator. Nie myśl o takich głupotach bo mózg ci się spoci.
Obrazek użytkownika wiadomości
 • wiadomości
 • 31-03-2012

A kto jest tym kwiatuszkiem na kupie gnoju , bo jeszcze nie dorwałem gazety?;D Moim zdaniem kwiatuszek na kupie gnoju to, tak jak promyk słońca w pochmurny dzień i tak to należy rozumieć, czy kontekst był zasadniczo inny?
Obrazek użytkownika 123
 • 123
 • 31-03-2012

Przecięż już sobie niektórzy nawet kupili nowe garnitury i kiecki na rozpoczęcie nowej pracy. Burmistrzowie podobno juz spakowali sie i wyjechali za granicę a ty nic nie wiesz. Wczoraj już nowi włodarze szczelali podobno szampanami w asyście redaktorów KHK, GK, i Ruchu Pokrzywdzonych. E piątek nawet ich nie było na drodze krzyżowej. Jesteś do tyłu z wiedzą. Zapytaj opozycji to ci powiedzą wszystko.
Obrazek użytkownika 123
 • 123
 • 31-03-2012

Czytałem wcześniej, że Duda będzie ministrem. Czyżby poseł "SZ" mu załatwił taką fuche. Kłodzko będzie najsłynniejszym miastem w Polsce. Brawo Panowie. Kraj się rozwija. w Kłodzku rośnie fachowa kadra. Znają sie na wszystkim. tacy potrafia wyprowadzić Polskę z kryzysu.
Obrazek użytkownika ----
 • ----
 • 31-03-2012

Jeśli będziecie juz przy stołkach w Warszawie to niezapominajcie o swoich kolegach z Kłodzka. Wtedy mozna wymienić ich na wszystkich ministrów. Potrafią rządzić. Bedzie śmiesznie , oj będzie. Panowie do boju.

Polanica-Zdrój, 09-11 października

Piątek, 9 października

Organizacja mediów muzycznych w XXI wieku oraz zasady wykorzystywania praw autorskich
w tych mediach – Hirek Wrona
Teatr Zdrojowy, g.12.00, wstęp wolny

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Hirek Wrona, Goście Festiwalowi
Muszla Koncertowa, g.18.00, wstęp wolny

KONCERT ARTURA ANDRUSA
PREMIERA PIOSENKI „PRZEBÓJ-ZDRÓJ”
Muszla Koncertowa, godz. 18.10, wstęp wolny

VIDEO-DANCING Z KAZIEM – HIREK WRONA
Muszla Koncertowa, godz. 20.00, wstęp wolny

Głównym punktem programu będą triki z ptakami, którymi Bartosz Lewandowski podbił 11 edycję programu "Mam Talent"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×