REKLAMA

Powiat wybuli 5 mln zł?

Były samorządowiec zarzuca zarządowi powiatu kłodzkiego niegospodarność. 4-letnia umowa to dla powiatu wydatek rzędu 5 mln zł – twierdzi Jagódka.

83 tys. 300 zł miesięcznie (netto) będzie płacił powiat kłodzki Fundacji Zamek Leśna Skala za dzierżawę budynku na Szczytniku, w którym prowadzi Dom Pomocy Społecznej. - Umowa nie jest zawarta na rok, jak napisano w gazecie (choć uchwała rady powiatu określa, że w ciągu roku DPS ma zostać zlikwidowany). Zarząd powiatu zawarł ją na 4 lata tj. do 31 grudnia 2022 r. wbrew ww. zapisom uchwały rady powiatu i zgodził się, by czynsz był od 1 stycznia 2020 r. automatycznie podwyższany (waloryzowany). Zatem łączny sam czynsz za okres trwania tej umowy to 5 mln zł, a więc dokładnie tyle, ile za zamek chciał od powiatu Dom Zakonny Misjonarzy Św. Rodziny oferując go powiatowi na sprzedaż – przypomina Marek Jagódka (na zdjęciu). - . Zarząd odrzucił taką ofertę, bo jak widać wolał taką samą kwotę dać fundacji za sam czynsz w okresie 4 lat. Takie postąpienie zarządu powiatu to niegospodarność. Wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk kilka tygodni temu, proponowany przez fundację czynsz, nazwała nieuczciwym. Dlaczego zatem zaakceptowano nieuczciwy czynsz? - pyta były wicestarosta. Obecne władze powiatu odpierają zarzuty. Po pierwsze zawarta umowa ma zapis o półrocznym okresie wypowiedzenia; po drugie kiedy negocjowano zakup zamku powiat mógł za niego zapłacić 3 mln zł. Na 5 po prostu nie było go stać.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Powiat wybuli 5 mln zł?

Obrazek użytkownika ...
  • ...
  • 11-04-2019

Ojej , głowa boli, szok !
Obrazek użytkownika sprawiedliwy
  • sprawiedliwy
  • 14-04-2019

Pan Jagódka by tylko rozliczał innych, a co zrobił jak sam był na odpowiedzialnym stanowisku?

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×