REKLAMA

Staropolskie smaki w kłodzkiej bibliotece

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

W kłodzkiej bibliotece gościł Waldemar Załuski. Przez chwilę goście mogli poczuć się jak w staropolskiej karczmie i posłuchać opowieści o polskich kulinariach dawnych epok.

Waldemar Załuski znany jest publiczności, jako właściciel największej w Polsce patelni plenerowej, na której niejednokrotnie przygotowywał na żywo, podczas imprez na świeżym powietrzu rozmaite potrawy. To właśnie na jego patelni i z jego udziałem w Pile pobito w tym roku dotychczasowy polski rekord w smażeniu jajecznicy (powstała z 6 tys. jaj).

Podczas spotkania w kłodzkiej bibliotece, Waldemar Załuski opowiadał o tym, co
jadano i pito w dawnej Polsce, skąd czerpano inspiracje, jakie były korzenie naszej kuchni, a także jak przez wieki zmieniały się smaki Polaków. Goście poznali
także kuchenne kulisy wielkich przyjęć, jak choćby tych wydanych z okazji Zjazdu Gnieźnieńskiego czy ślubu Zygmunta Starego, dowiedzieli się, jak wyglądało menu tych uczt i jakie panowały wówczas zwyczaje przy biesiadnych stołach.

Waldemar Załuski mówił też o książkach i materiałach, z których czerpał wiedzę o historii polskiej kuchni, a wszyscy Goście otrzymali kulinarne upominki w postaci przypraw marki Prymat.

Spotkanie okazało się być przysłowiowym strzałem w „10” i prawdopodobnie nie będzie ono ostatnim spotkaniem o tej tematyce.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Staropolskie smaki w kłodzkiej bibliotece

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×