REKLAMA

Monitoring Gminy Kłodzko

Wprowadzono monitoring miejsc, na których dochodzi do nielegalnego podrzucania odpadów

Od początku września br. na terenie Gminy Kłodzko został wprowadzony monitoring miejsc, na których dochodzi do nielegalnego podrzucania odpadów. Miejsca te (drogi, place, zatoczki, tereny leśne) będą objęte monitoringiem wizyjnym, który ma na celu ustalenie sprawcy i skierowanie wniosku do sądu celem ukarania.
Nadmienić należy, że zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 3 b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2016 r., poz. 250) właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez pozbywanie się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w sposób zgodny z przepisami ustawy i przepisami odrębnymi. Kto nie wykonuje powyższego obowiązku podlega karze grzywny (art. 10 ust. 2 ww. ustawy). Zgodnie z kodeksem wykroczeń kara może wynieść do 500 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Monitoring Gminy Kłodzko

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Gmina Kłodzko wciąż ma ujemny przyrost naturalny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×