REKLAMA

Polanica bez Zdroju?

fot. sanatoriaspa.pl

W przyszłym roku polskie uzdrowiska będą musiały udowodnić ministrowi zdrowia, że pobyt w kurortach sprzyja leczeniu. Prawo nakłada na gminy uzdrowiskowe obowiązek opracowania operatów, w których wykażą, że mają złoża naturalnych surowców leczniczych i sprzyjający klimat. Jeśli tego nie zrobią stracą status uzdrowiska

Na dolnym Śląsku jest jedenaście gmin uzdrowiskowych. Cztery z nich leżą w powiecie kłodzkim. I wszystkie mają ten sam problem: powietrze. Uzdrowiskowi samorządowcy chcą ograniczać niską emisję powodującą smog. Ich budżety, bez wsparcia, temu jednak nie podołają. - Liczymy na specjalne pieniądze w ramach unijnych funduszy, dzięki którym będziemy mogli dofinansowywać wymianę pieców i palenisk – mówi Jerzy Terlecki, burmistrz Polanicy-Zdroju. - Niestety wciąż tych pieniędzy nie ma – dodaje. Odebranie statutu uzdrowiska to dla danej gminy katastrofa, bo zniknęłyby miejsca pracy związane z lecznictwem uzdrowiskowym.

Więcej czytaj w Gazecie Kłodzkiej nr 390 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Polanica bez Zdroju?

fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Trwa remont mostu nad rzeką Białą Lądecką na drodze powiatowej w Nowym Gierałtowie. w zakres prac remontowych wchodzi odnowienie konstrukcji mostu i podpór oraz dostosowanie dojazdów do mostu. Projekt przewiduje wykonanie nowej konstrukcji przęsła, wykonanie nowej żelbetowej płyty pomostowej, naprawę przyczółków, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na obiekcie i na dojazdach do obiektu oraz montaż nowej balustrady stalowej.

Komuś podobały się pelargonie z miejskich donic i kaskad w Lewinie Kłodzkim, że chyba postanowił przenieść je do swojego ogródka czy na swój balkon.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×