REKLAMA

Promocja Radkowa w Polsce

foto: fb Radków kraina Gór Stołowych

8 lipca odbył się długo wyczekiwany Garmin Triminator w Radkowie.

W zawodach wzięło udział razem z dziećmi niemal 500 sportowców. Uczestnicy mogli zmierzyć się na trzech dystansach. W najtrudniejszym z nich (Dzień Sądu) zawodnicy musieli pokonać 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 24 km biegu. Jest to połowa trasy słynnego Ironman`a. Z kolei zawody pod nazwą „ I`ll be back” to 1/4 IM do pokonania. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Najkrótszym wyścigiem była Terminacja. Uczestnicy przepłynęli 0,475 km, pojechali na rowerze 22,5 km i pobiegli 5,275 km. Na najdłuższym dystansie najlepiej zaprezentował się Michał Rajca (GT RAT), który wygrał wyścig z czasem 05:14:40. Michał również okazał się najlepszy w zeszłym roku, więc jest to jego drugie zwycięstwo z rzędu. Na drugim miejscu znalazł się Dawid Jilek (Tri-Max Moraviman Team) z Republiki Czeskiej (czas 05:32:16). Natomiast podium z czasem 05:42:48 zamknął Jakub Kimmer (Bieging Team Zelów). Najlepszą kobietą okazała się Alicja Kaucka (BAT), która dystans pokonała w czasie 07:00:56). Kolejne miejsca należały do Justyny Czeladzkiej (07:13:04) oraz Magdy Atraszkiewicz (08:38:37) Wyścig I`ll be back ponownie jak w zeszłym roku wygrał Michał Nawracaj (Ajan Iron Team Jawor). Zwycięzca trasę pokonał w czasie 02:22:21. Drugi na podium był Krzysztof Owczarek (02:24:47), a trzecie miejsce należało do Filipa Przymusińskiego (UAM Triathlon Poznań, czas 02:25:02). Natomiast w najkrótszym biegu Terminacja, pierwsze cztery miejsca należały kolejno do Tomasza Sufranowicz (01:13:36), Małgorzaty Otworowskiej (01:14:23), Piotra Stanikow (01:15:57) i Robera Żurkowi (01:15:57). W zawodach startowała również trzyosobowa sztafeta, a także miały miejsce biegi dla najmłodszych. Impreza, która odbyła się nad Zalewem w Radkowie zakończyła się po raz kolejny ogromnym sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Więcej informacji i szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej triminator.pl
Organizatorami imprezy byli:
Labo Sport i Gmina Radków z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radkowie. Gratulacje zawodnikom składali burmistrz Jan Bednarczyk i dyrektor GCKSiT Marek Kusiakiewicz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Promocja Radkowa w Polsce

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×