REKLAMA

Straż miejska – reaktywacja

Czy po 7 latach przerwy do Bystrzycy Kłodzkiej powróci straż miejska? Janusz Gałan, przewodniczący komisji budżetu i finansów, mówi, że tak.

Straż miejska działała w Bystrzycy Kłodzkiej do końca 2012 roku. Wszystko wskazuje na to, że już w maju przyszłego roku granatowi wrócą na ulice gminy. Gorącym orędownikiem przywrócenia tej formacji do życia jest radny Janusz Gałan, przewodniczący komisji budżetu i finansów. Bystrzyccy samorządowcy chcą powołać 2- 3-osobową straż, która będzie przede wszystkim reagować na zanieczyszczanie środowiska, łamanie przepisów o ruchu drogowym, w tym parkowanie pojazdów w miejscach niedozwolonych oraz zakłócanie ładu i bezpieczeństwa. Aktualnie trwają prace komisji finansów, aby wygospodarować potrzebne na powołanie i utrzymanie straży pieniądze w budżecie na 2020 rok. W powiecie kłodzkim swoich strażników miejskich ma w Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Lądek-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Radków, Nowa Ruda i Stronie Śląskie.

JANUSZ GAŁAN radny Bystrzycy Kłodzkiej

Gminie przybywa zadań. Chodzi m.in. o sprawy porządkowe. Coraz częściej będzie też zachodziła konieczność kontrolowania i egzekwowania spraw związanych z ochroną środowiska, np. smogiem. Chodzi także o sprawy związane z ruchem drogowym i parkowaniem, szczególnie teraz kiedy Urząd Miasta przeniesie się do ratusza. Obecnie nikt się tym nie zajmuje, bo policja nie podejmuje spraw o mniejszym znaczeniu, np. nie dyscyplinuje właścicieli psów w zakresie ciążących na nich obowiązkach sprzątania po czworonogach. Straż miejska mogłaby zacząć pracować w przyszłym roku. Po przeszkoleniu strażnicy wyszliby na ulice w maju. Mamy dla nich przygotowane pomieszczenia w centrum.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Straż miejska – reaktywacja

Przywłaszczył sobie kartę i płacił nią za zakupy. Potem oddał koleżance, która też poleciała do sklepów.

foto: pixabay.com

Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok 1,5 roku więzienia dla Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×