REKLAMA

Straż miejska – reaktywacja

Czy po 7 latach przerwy do Bystrzycy Kłodzkiej powróci straż miejska? Janusz Gałan, przewodniczący komisji budżetu i finansów, mówi, że tak.

Straż miejska działała w Bystrzycy Kłodzkiej do końca 2012 roku. Wszystko wskazuje na to, że już w maju przyszłego roku granatowi wrócą na ulice gminy. Gorącym orędownikiem przywrócenia tej formacji do życia jest radny Janusz Gałan, przewodniczący komisji budżetu i finansów. Bystrzyccy samorządowcy chcą powołać 2- 3-osobową straż, która będzie przede wszystkim reagować na zanieczyszczanie środowiska, łamanie przepisów o ruchu drogowym, w tym parkowanie pojazdów w miejscach niedozwolonych oraz zakłócanie ładu i bezpieczeństwa. Aktualnie trwają prace komisji finansów, aby wygospodarować potrzebne na powołanie i utrzymanie straży pieniądze w budżecie na 2020 rok. W powiecie kłodzkim swoich strażników miejskich ma w Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Lądek-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Radków, Nowa Ruda i Stronie Śląskie.

JANUSZ GAŁAN radny Bystrzycy Kłodzkiej

Gminie przybywa zadań. Chodzi m.in. o sprawy porządkowe. Coraz częściej będzie też zachodziła konieczność kontrolowania i egzekwowania spraw związanych z ochroną środowiska, np. smogiem. Chodzi także o sprawy związane z ruchem drogowym i parkowaniem, szczególnie teraz kiedy Urząd Miasta przeniesie się do ratusza. Obecnie nikt się tym nie zajmuje, bo policja nie podejmuje spraw o mniejszym znaczeniu, np. nie dyscyplinuje właścicieli psów w zakresie ciążących na nich obowiązkach sprzątania po czworonogach. Straż miejska mogłaby zacząć pracować w przyszłym roku. Po przeszkoleniu strażnicy wyszliby na ulice w maju. Mamy dla nich przygotowane pomieszczenia w centrum.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Straż miejska – reaktywacja

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×