REKLAMA

Lądek-Zdrój. W szpitalu uzdrowiskowym ruszyła rehabilitacja pocovidowa

Rehabilitacja pocovidowa finansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia

Fot. Uzdrowiska Lądek-Zdrój

Zmagasz się z problemami zdrowotnymi po przebytym koronawirusie? Możesz zgłosić się na rehabilitację szpitala uzdrowiskowego. Jak to zrobić?

Lądek-Zdrój. Dziś w szpitalu uzdrowiskowym JUBILAT ruszyła rehabilitacja pocovidowa finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla ozdrowieńców, którzy zmagają się wciąż z problemami zdrowotnymi Uzdrowisko Lądek - Dłogopole przygotowało kompleksowy program rehabilitacji. Szczegółowe informacje można otrzymać kontaktując się z nami telefonicznie: 74 814 62 27, 74 814 64 37 lub mailowo: kontakt@uzdrowisko-ladek.pl.

 

<<Przeszedłeś koronawirusa i zmagasz się z jego skutkami? Pomogą Ci we wrocławskiej operze>>

 

Poprawa oddechu

Dzięki rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną. Oferowany przez szpital program rehabilitacji postcovidowej obejmuje m.in.: kinezyterapię ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń efektywnego kaszlu, ćwiczeń ogólnousprawniających, ćwiczeń na wolnym powietrzu, inhalacje, masaże, zabiegi balneologiczne, hydroterapię, fizykoterapię, treningi relaksacyjne, pomoc psychologiczną, edukację prozdrowotną, jak również wspomaganie rehabilitacyjne schorzeń współistniejących.

Pobyt w uzdrowisku trwa od 2 do 6 tygodni, a na rehabilitację można zgłosić się do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z koronawirusem. Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania, które wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego (lekarz POZ, lekarz specjalista lub lekarz pracujący w szpitalu), po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

<<W SOBOTĘ RUSZĄ SZCZEPIENIA W PUNKCIE SZCZEPIEŃ POSZECHNYCH W KŁODZKU>>

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Lądek-Zdrój. W szpitalu uzdrowiskowym ruszyła rehabilitacja pocovidowa

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w sobotę, 16 października.

Fot. Julia Kuczała

Radków: Wczoraj Julia Kuczała spotkała się ze swoim amerykańskim lekarzem. Profesor Abdelbaki chce pomagać innym polskim dzieciom.

Fot. Grupa Sudecka GOPR

Góry Stołowe: Ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR otrzymali od gminy Radków działkę budowlaną w Karłowie. W niedalekiej przyszłości powstanie na niej nowa stacja ratownictwa górskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×