REKLAMA

Sąsiedzka wizyta

Wizyta partnerska delegacji z Powiatu Kłodzkiego w Groß-Gerau

W dniach 29.09.2017- 01.10.2017 r. miała miejsce wizyta partnerska przedstawicieli Powiatu Kłodzkiego w zaprzyjaźnionym powiecie Groß-Gerau w Niemczech. Powiat Kłodzki  reprezentowali: Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki, Dariusz Kłonowski Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Ryszard Niebieszczański Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. 

Podczas pobytu  uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami od dawna sprawnie funkcjonującymi u naszych sąsiadów, odwiedzili min. nowoczesne wysypisko śmieci, restaurację prowadzoną przez powiat, w której młodzież z dużym bagażem doświadczeń może realizować swoje kulinarne pasje, nowoczesny dom starców oraz najstarszy i największy w Europie młyn okrętowy. Kolejnym, interesującym punktem wizyty było spotkanie z Elisabeth Straßer Kierownikiem Działu Gospodarki i Energii, Matiasem Koranzki i Basilem Shehibi – pracownikami TIGZ, podczas którego szczegółowo omówiono różne formy wsparcia jakie powiat Groß -Gerau oferuje młodym wykształconym uchodźcom.

Niedziela była dla gospodarzy dniem niezwykle ważnym, na rynku, w centrum miasta odbywały się  Dożynki, na które licznie przybyli mieszkańcy i wystawcy z okolicznych wiosek. Podczas uroczystego otwarcia Starosta Gross-Gerau Thomas Will powitał wszystkich przybyłych, a następnie w kilku ciepłych słowach zaprezentował ziemię kłodzką i zachęcił do jej odwiedzenia. Pięknym podsumowaniem pobytu była wizyta w rezerwacie przyrody Kühkopf nad Renem.

Włodarze zaprzyjaźnionych powiatów zaproponowali rozpoczęcie aktywnej współpracy w zakresie wymiany młodzieży ze szkół gastronomicznych oraz wzajemnych wizyt zespołów ludowych. Ciekawą formą promocji powiatu kłodzkiego będzie możliwość zaprezentowania wystawy zewnętrznej przedstawiającej walory krajobrazowe pięknej ziemi kłodzkiej na rynku w Groß -Gerau.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (9): Sąsiedzka wizyta

Obrazek użytkownika Benek
 • Benek
 • 11-10-2017

Pewno inni Radni też by się chętnie załapali na tako cieeekawy wyjazd
Obrazek użytkownika Benek
 • Benek
 • 11-10-2017

Pewno inni Radni też by się chętnie załapali na tako cieeekawy wyjazd
Obrazek użytkownika Benek
 • Benek
 • 11-10-2017

Pewno inni Radni też by się chętnie załapali na tako cieeekawy wyjazd
Obrazek użytkownika Arkadiusz Moravski
 • Arkadiusz Moravski
 • 11-10-2017

Powiat do wymiany na dobra zmianę Starosta powinien zostać Pan radny Dec lub Kolt na vice radna Karolczak sekretarz Grzegorz Kogut etatowy Maria Dziewiecka i mamy normalność i uczciwość. TOMASZ KSROLCZAK BURMISTRZ RAZEM Z BOGUSLAWEM ZBUDUJA NOWOCZESNE PELNE MIEJSC PRACY KLODZKO POGONIA OBCY KAPITAL Z MARKETOW.
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 11-10-2017

Pan Karolczak niedawno atakował Pana Motyke i Koguta niemowiac o Panu Szu dzisiaj rączka w rączkę ale ten typ tak ma to w PO chciał być i zarazem atakować by on tylko on był widoczny i tylko jego pomysły miały być realizowane bo atak i tak będzie z ta obecna przyjaźnią wyroluje ich
Obrazek użytkownika Justi
 • Justi
 • 11-10-2017

Tomasz Karolczak ma wiedzę ale traci ja na niestabilności bycia omega w każdej sprawie to zgubne cechy. Na 100/ ze Tomek niewystrtuje bo tchórz
Obrazek użytkownika konkretnie i na temat
 • konkretnie i na...
 • 12-10-2017

1.PiS lokalnie nie ma kadr. Dajcie spokój z tymi spekulacjami. 2. Droga na skróty nie może się udać. Patrz Wszyscy ci ,którzy zabiegają o poparcie PiSu. 3. Piszko jest do ogrania ale tylko przez ,,normalny,, ruch oddolny. Patrz p. Żabski gdyby tylko chciał to ogarnąć. Niestety to oznacza wewnętrzny rozłam w tym środowisku. Patrz klan Awiżeni i Kwas rozdają karty. 4.Pan Karolczak nie ma w sobie tego pierwiastka społecznej akceptacji. Mówiąc prostym językiem ,,słabo daje się lubić,, 5. Panowie Kogut czy Motyka to totalna egzotyka i strach z tymi osobami występować. Mogę się mylić lub nie, ale takie mam odczucia.
Obrazek użytkownika Marianna
 • Marianna
 • 12-10-2017

PiS to Urbanoski, Szprytma, Mocyka, Kohgut sama śmietanka :D
Obrazek użytkownika Do konkretnie i na temat
 • Do konkretnie i...
 • 12-10-2017

A z tymi od skandalicznych afer w Polsce to nie strach ? To wstyd i strach !Niby a i ę a takie obrzydliwe skandale rabunkowe na tak wielkie pieniądze .Plota mówi że skok na wat związany z paliwem sprowadzanym cysternami z Niemiec do Polski to znowu powiązani z wsi , zobaczymy co będzie dalej , łapią , łapią i sypią sypią he, he .Nie będziemy niewolnikami za marne grosze a cwane złodziejstwo będzie łupić Polskę , skarb państwa na miliardy .Koniec tego i basta !

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×