REKLAMA

Smog dezinformacji

Ruszył program Ziemia kłodzka – czyste powietrze. Kłodzko planuje zlikwidować łącznie co najmniej 199 kopciuchów. Zainteresowani mieszkańcy skarżą się jednak na informacyjny chaos.

- Ja nic nie wiem, to nie tu, to w innym biurze, niech pan zadzwoni na ten nr telefonu – takie odpowiedzi słyszałem, kiedy poszedłem do magistratu dowiedzieć się jak i gdzie można złożyć wniosek o dotację, bo piec już wymieniłem na kocioł gazowy – opowiada mieszkaniec Kłodzka. - A ten telefon, co mi podali, to ile razy bym nie zadzwonił jest głuchy – dodaje. Kłodzko rozpoczęło realizację programu antysmogowego 3 sierpnia. Daniel Jakubowski, rzecznik burmistrza, twierdzi, że wszystko idzie zgodnie z planem, a pewne perturbacje mogą wynikać z bardzo dużego zainteresowania mieszkańców. - Telefon działa, odbiera go albo pracownica albo kierowniczka z wydziału ochrony środowiska – mówi Jakubowski. - Niektórzy mieszkańcy sądzą, że skoro wypełnili ankietę, to jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku, a tak nie jest. Nieprawdą jest też to – bo taka plota już się pojawiła - że dotacje dostana w pierwszej kolejności pracownicy urzędu – dementuje rzecznik. Ziemia kłodzka - czyste powietrze to wspólny projekt kilku gmin: Dusznik-Zdroju, Kłodzka, Kudowy- Zdroju, Lewina, Szczytnej, Złotego Stoku i Polanicy- Zdroju. Wnioski o dotacje będą przyjmowane do 3 listopada 2020 r. Celem projektu jest zwalczanie emisji kominowej. W jego ramach planuje się zmodernizować łącznie co najmniej 199 źródeł ciepła, co powinno przełożyć się na roczny spadek emisji PM 10 w wysokości 4,6 ton oraz roczny spadek emisji PM 2,5 w wysokości 3,5 ton. Ponadto będzie on przeciwdziałać zmianom klimatu dzięki planowanej redukcji emisji CO2. Szczegółowe informacje dotyczące projektu wraz z formularzem wniosku, kryteriami naboru i warunkami udzielania wsparcia dostępne są na stronie internetowej: www.czystepowietrze.klodzka.pl, gdzie należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi warunków naboru i pobrać właściwy wniosek dla gminy miejskiej Kłodzko. W razie pytań można dzwonić do Wydziału Inżynierii Miejskiej i Ochrony Środowiska, pod numer telefonu 74 865 46 27.

Mieszkańcy Polanicy-Zdrój wymienią piece na bardziej ekologiczne. Kliknij, aby przeczytać o tym w artykule

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Smog dezinformacji

Kłodzko: Zbigniew Ziobro podał przyczynę śmierci dziewczynki z Kłodzka. Nowe, dramatyczne fakty wychodzą na światło dzienne.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×