REKLAMA

Skorzystaj z programu

Gmina Kłodzko zachęca do zapoznania się z programem Stypendia Pomostowe. Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów.

Stypendia pomostowe na pierwszy rok studiów otrzymują maturzyści z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają studia dzienne i spełniają kryteria założone w programie.
O stypendia na I rok studiów mogą ubiegać się maturzyści, którzy zostali przyjęci na stacjonarne studia w polskich akademickich uczelniach publicznych, pochodzą ze wsi lub małych miast do 20 tys. mieszkańców, z rodzin o niskich dochodach, osiągający dobre wyniki w nauce.
Dodatkowo muszą spełnić jeden z poniższych warunków: pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR, są finalistami olimpiad szkolnych (w szkole ponadgimnazjalnej), pochodzą z rodziny wielodzietnej, są wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.
Stypendium na pierwszy rok studiów przyznawane jest w kwocie 5 tys. zł., wypłacane w ratach po 500 zł miesięcznie.
Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na str. https://www.stypendia-pomostowe.pl/o-programie/

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Skorzystaj z programu

foto: dolny-slask.org.pl

Mieszkańcy zapowiadają protest jeżeli nie będzie porozumienia w sprawie rozbudowy kamieniołomu w Tłumaczowie. Zielone światło dadzą, jeżeli właściciele popularnych „kamyków” spełnią ich żądania.

Do tragedii doszło nad ranem w Nowej Rudzie. Nie żyją trzy osoby. Dwie trafiły do szpitala.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×