REKLAMA

Wyborcy uzupełnili

W niedzielę, 20 stycznia, w Polanicy-Zdroju przeprowadzono wybory uzupełniające do rady miejskiej. Wygrał 67-letni Kazimierz Bumaj i to on zasiądzie na miejscu zwolnionym przez Mateusza Jellina, któremu mandat radnego wygaszono, bo został burmistrzem.

W wyborach, w okręgu nr 7, wzięło udział 110 wyborców (na 313 uprawnionych), co dało dość wysoką frekwencję na poziomie 35 proc. Zdecydowanym zwycięzcą został Kazimierz Bumaj, którego poparło 40 osób (36,3 proc.). Zaskoczeniem był bardzo słaby wynik Marcina Szymanka (tylko 2 głosy). W październiku 2018 roku w I turze wyborów na burmistrza Polanicy-Zdroju Szymanka poparło aż 563 wyborców (19,8 proc. i trzecie miejsce na 5 kandydatów). To nie koniec wyborczych dogrywek w uzdrowisku, bo już 10 lutego do urny wyborczej pójdą polaniczanie z okręgu nr 5 (wybiorą radnego w miejsce Agaty Winnickiej, która została wiceburmistrzem). O manat powalczy troje kandydatów, w tym – uwaga! - Marcin Szymanek. Oprócz niego kandydują: Dariusz Domagała (lat 39) i Elżbieta Pazdur (lat 71).
Wyniki wyborów uzupełniających w okręg wyborczy nr 7
BUMAJ Kazimierz (lat 67) – 40 głosów
PTASZEK Marta (lat 46) – 28 głosów
ORŁOWSKI Grzegorz (lat 54) – 27 głosów
MILLER Ryszard (lat 70) – 13 głosów
SZYMANEK Marcin (lat 39) – 2 głosy

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyborcy uzupełnili

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×