REKLAMA

Na przekór wirusowi

Dwie ulice i OsiR. Epidemia nie wyhamowała robót.

- Mimo trudnej sytuacji kontynuujemy działania inwestycyjne zaplanowane na ten rok. Cel - poprawa stanu infrastruktury, a tym samym poprawia komfortu życia mieszkańców – informuje Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. - Przepraszamy za trudności w poruszaniu się na remontowanych ulicach – dodaje samorządowiec. Na ulicy Fabrycznej trwa obecnie remont chodnika wraz z oświetleniem. To kontynuacja rozpoczętej w pierwszej połowie roku inwestycji. Tym samym cały należący do miasta chodnik zostanie kompleksowo zrewitalizowany oraz doświetlony poprzez nowoczesne i energooszczędne latarnie. Rozpoczęła się też długo wyczekiwana przez mieszkańców budowa drogi wraz z parkingiem i oświetleniem na ul. Orkana. Przebudowywany odcinek od skrzyżowania z ulicą Sokołowskiego do skrzyżowania z ulicą Staffa został dofinansowany w 70 procentach przez Fundusz Dróg Samorządowych. Od kilku tygodni trwa również modernizacja polanickiego OSiR-u. - Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz przebudowa kortów tenisowych - to kolejny etap zmian, które zapowiadane były w moim programie wyborczym – przypomina burmistrz Jellin. W roku ubiegłym, przy wsparciu Ministerstwa Sportu, zrealizowaliśmy Otwartą Strefę Aktywności, a dzięki dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wybudowaliśmy od wielu lat oczekiwany Domek Sportowca stanowiący zaplecze sanitarno - bytowe KS Polanica. Dzięki tym działaniom OSiR zaczyna odzyskiwać dawną świetność. Wartość tego zadania to 1 mln zł – dodaje samorządowiec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na przekór wirusowi

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysięcy złotych.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×