REKLAMA

Kultura w Parterze

źródło: Anna Wach

Wernisaż prac malarstwa Anny Wach w galerii pARTer 10 kwietnia o godz. 17.00

Anna Wach urodziła się w Wałbrzychu. Ukończyła studium na kierunku Organizacja Turystyki i Obsługa Ruchu Turystycznego. Jest także absolwentką Instytutu Turystyki Krajów Biblijnych Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej oraz studiów pedagogicznych. W 2006 roku uzyskała dyplom z zakresu Reklamy i Grafiki.
Malarstwo artystki rozwija się dwutorowo. Starsze prace rodziły się z fascynacji pięknem natury, jej magicznych kształtów, kolorów i ulotnych chwil. Inspiracje czerpała z otaczającego ją świata. Prace te oddają urok i emocje miejsc, z którymi artystka miała styczność, i które urzekły ją na drodze twórczych poszukiwań.
Malarstwo symboliczne nacechowane jest natomiast nutą romantyzmu i estetyzmu. Artystka odrzuca akademicki styl oraz tradycyjny sposób przedstawiania postaci, ale wykorzystuje doświadczenia malarzy sobie współczesnych. Rozwija w ten sposób swój własny, oryginalny styl. Są to prace niezwykle nastrojowe i ciepłe w charakterze, ich intensywna barwa równoważona jest poprzez rytm graficznego konturu. Malarstwo Anny Wach oczarowuje niespotykaną muzykalnością, jest zaproszeniem do niecodziennej estetycznej podróży. Otacza je aura, z którą oswajamy się stopniowo, odbieramy niczym niekończące się, bogate źródło wrażeń. Od 2012 roku Anna Wach jest członkinią Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kultura w Parterze

Uczniowie z całej Polski rywalizowali w 17. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×