REKLAMA

Ciężarówka autobusem?

Sześć osób w szoferce – nocne działania na autostradzie A4

Pod osłoną nocy kierowca ciężarówki zabrał do kabiny pięciu pasażerów. Cztery nadmiarowe osoby podróżowały bez pasów bezpieczeństwa, siedząc na pryczy służącej do wypoczynku kierowcy. Jazdę w tak skandalicznych warunkach przerwali w nocy dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego. Kierowca za to naruszenie, oprócz otrzymanego mandatu, stracił prawo jazdy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na wykrywanie nieprawidłowości w pojazdach ciężarowych. W akcji wzięło udział kilkunastu inspektorów ITD.

Praktyka potwierdza, że tego typu działania ze strony Inspekcji przyczyniają się do zwiększenia wykrywalności manipulacji w tachografach cyfrowych i analogowych. W przypadku braku tego typu kontroli wzrosłoby zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez prowadzenie pojazdów przez niewypoczętych kierowców.

W trakcie akcji przeprowadzono 72 kontrole. Najpoważniejsze naruszenia dotyczyły manipulowania tachografem poprzez używanie przez kierowców cudzych kart czy niedozwolonych wyłączników. Tego typu nieprawidłowości skutkują nadmiernym przemęczeniem kierowców, co może doprowadzić do tragicznego wypadku. Na uwagę zasługują również wykryte naruszenia związane z prowadzeniem pojazdów ciężarowych przez kierowców nie posiadających stosownych badań lekarskich, psychologicznych oraz bez odpowiedniego przeszkolenia.

Inspektorzy nałożyli na kierujących 27 mandatów karnych i wszczęli 8 postępowań administracyjnych.

Takie działania ITD skutecznie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie przemęczonych kierowców, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na punkcie kontrolnym zlokalizowanym przy autostradzie A4 w poniedziałek rano był obecny również p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Po zakończonych działaniach szef ITD spotkał się w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu z inspektorami WITD i Delegatury Południowo-Zachodniej.

- See more at: http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/ciezarowka-autobusem-szesc...

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ciężarówka autobusem?

foto: dolny-slask.org.pl

Mieszkańcy zapowiadają protest jeżeli nie będzie porozumienia w sprawie rozbudowy kamieniołomu w Tłumaczowie. Zielone światło dadzą, jeżeli właściciele popularnych „kamyków” spełnią ich żądania.

Do tragedii doszło nad ranem w Nowej Rudzie. Nie żyją trzy osoby. Dwie trafiły do szpitala.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×