REKLAMA

Policja w telefonie

Aplikacja BLISKO to informacje przekazywane bezpośrednio na twój telefon.

Policja dolnośląska, jako pierwszy garnizon w Polsce, uruchomiła nowe narzędzie służące do szybkiego komunikowania się z mieszkańcami.
Blisko to informacje, ostrzeżenia i porady dotyczące bezpieczeństwa. Bezpłatne powiadomienia można otrzymywać prosto z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta już blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie administracji rządowej i samorządowej masowego powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. Jednym z powodów, dla którego Policja zdecydowała się na nadawanie w BLISKO jest to, że aplikacja należy do bezpiecznego systemu SISMS, którego działanie sprawdza się w kilkuset samorządach, od dużych miast do niewielkich gmin. Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć, z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.
W aplikacji BLISKO dolnośląska policja będzie przekazywać
› Informacje dotyczące poszukiwań świadków wypadków drogowych i poszukiwań osób zaginionych
› Informacje związane z przepisami i bezpieczeństwem w ruchu drogowym
› Informacje dla seniorów, jak unikać zagrożeń
› Ostrzeżenia związane z bieżącymi zdarzeniami dotyczącymi ograniczeń w ruchu drogowym, utrudnieniami na danym obszarze np. wypadkami drogowymi, katastrofami
› Występowaniem klęsk żywiołowych oraz różnego rodzaju innymi sytuacjami kryzysowymi
› Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, które warto znać

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Policja w telefonie

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×