REKLAMA

Policja w telefonie

Aplikacja BLISKO to informacje przekazywane bezpośrednio na twój telefon.

Policja dolnośląska, jako pierwszy garnizon w Polsce, uruchomiła nowe narzędzie służące do szybkiego komunikowania się z mieszkańcami.
Blisko to informacje, ostrzeżenia i porady dotyczące bezpieczeństwa. Bezpłatne powiadomienia można otrzymywać prosto z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta już blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie administracji rządowej i samorządowej masowego powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. Jednym z powodów, dla którego Policja zdecydowała się na nadawanie w BLISKO jest to, że aplikacja należy do bezpiecznego systemu SISMS, którego działanie sprawdza się w kilkuset samorządach, od dużych miast do niewielkich gmin. Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć, z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.
W aplikacji BLISKO dolnośląska policja będzie przekazywać
› Informacje dotyczące poszukiwań świadków wypadków drogowych i poszukiwań osób zaginionych
› Informacje związane z przepisami i bezpieczeństwem w ruchu drogowym
› Informacje dla seniorów, jak unikać zagrożeń
› Ostrzeżenia związane z bieżącymi zdarzeniami dotyczącymi ograniczeń w ruchu drogowym, utrudnieniami na danym obszarze np. wypadkami drogowymi, katastrofami
› Występowaniem klęsk żywiołowych oraz różnego rodzaju innymi sytuacjami kryzysowymi
› Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, które warto znać

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Policja w telefonie

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×