REKLAMA

Radków: Julia Kuczała pozdrawia zza oceanu

Julia przebywa w Stanach Zjednoczonych

Fot. Instagram: Julia Kuczała

Rodzina wspiera Julię

Fot. Instagram: Julia Kuczała

Fot. Instagram: Julia Kuczała

Radków. Julia Kuczała walczy o zdrowie w Stanach Zjednoczonych. Jak czuje się teraz?

Radków. Julia Kuczała pod koniec września poleciała po zdrowie za ocean. Dziś na jej zdjęciach pojawił się już uśmiech, choć walka z chorobą trwa.

18-letnia Julia walczy ze złośliwym guzem mózgu. Jedynym ratunkiem dla nastolatki były wylot i leczenie w St. Louis w Stanach Zjednoczonych, na które potrzebne było aż 8 milionów złotych, które udało się zebrać. Dziś Julia wraz z rodziną wciąż są za oceanem, a do domu wrócą za 7-9 miesięcy, bo tyle będzie trwało leczenie. Jednak te najtrudniejsze dni, dramatyczne apele, zbiórki i wciąż pojawiające się pytanie, czy na pewno się uda, 18-latka ma już za sobą. Na zdjęciach, które rodzina wrzuca do sieci widać, że na twarzy Julii pojawił się długo wyczekiwany uśmiech.

 

Przeczytaj o wyjeździe Julii do Stanów Zjednoczonych

 

Choroba zaatakowała w kwietniu

Koszmar Julii rozpoczął się w kwietniu ubiegłego roku. Rodzinę zaaniepokoiły powtarzające się bóle głowy i nudności. Kiedy do tego doszło podwójne widzenie, rodzina pojechała do lekarza, który wypisał skierowanie na rezonans. Kiedy przyszedł wynik rezonansu, bliscy Julii zamarli. Julia za chwilę miała skończyć osiemnaście lat. Tymczasem odbierała wynik będący niechcianym biletem wstępu na onkologię. Rezonans pokazał, że w jej głowie jest guz. Ze skierowaniem natychmiast pojechała na oddział neurochirurgii. Okazało się, że ze względu na epidemię musi zostać w szpitalu zupełnie sama. Potem każdego dnia rodzina jeździła do szpitala ponad 100 kilometrów tylko po to, żeby mogła nas zobaczyć przez okno, żeby pomachać jej i dodać otuchy.  Po kilku dniach w szpitalu Julia przeszła operację, podczas której lekarze pobrali próbki guza do badań histopatologicznych, które potwierdziły najgorsze przypuszczenia. To pineoblastoma – szyszniak zarodkowy – rzadki, szybko rosnący guz ośrodkowego układu nerwowego.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Radków: Julia Kuczała pozdrawia zza oceanu

Obrazek użytkownika Kolos
  • Kolos
  • 07-01-2021

Świetna wiadomość. Czekałem na nią.
Obrazek użytkownika Taxi
  • Taxi
  • 07-01-2021

Julia trzymaj się życzę Ci dużo siły i pogody ducha, dasz radę !!!!
Obrazek użytkownika Renata
  • Renata
  • 14-03-2021

Cieszę się, że Julka walczy i mam nadzieję wróci do zdrowia. Trzymam kciuki.

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×