REKLAMA

Góry Stołowe. Nie wybieraj się w góry. Będzie niebezpiecznie

Według prognoz, najgorzej ma być godzinach 14.00-19.00, kiedy prędkość wiatru może osiągać nawet 110km/h.

Fot. Pixabay

Pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych proszą, aby dla własnego bezpieczeństwa nie zwiedzać gór w czasie silnego wiatru.

Góry Stołowe. Już dzisiaj doświadczamy na naszych terenach skutków silnego wiatru. wiatr łamie gałezie i przewraca drzewa. Niestety ma być jeszcze gorzej. Według prognoz, najgorzej ma być godzinach 14.00-19.00, kiedy prędkość wiatru może osiągać nawet 110km/h. To właśnie z tego powodu pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych proszą, aby dla własnego bezpieczeństwa nie zwiedzać gór w czasie silnego wiatru. 

- Czwartek na terenie całego Dolnego Śląska przyniesie dynamiczną i niebezpieczną aurę pogodową. Za dynamikę odpowiedzialny będzie wtórny ośrodek niskiego ciśnienia,którego centrum znajduje się obecnie nad otwartymi wodami Atlantyku. Układ niskiego ciśnienia przemieszczać się będzie dalej w kierunku północno-wschodnim m.in przez północ Francji, Kraje Beneluxu docierając do Morza Bałtyckiego jutro w godzinach południowych, po południowych niosąc silne i bardzo silne porywy wiatru będące wynikiem zaostrzającego się gradientu ciśnienia atmosferycznego. W górach Orlickich, Bystrzyckich oraz Stołowych należy spodziewać się bardzo silnego wiatru o maksymalnych porywach rzędu 100-120 km/h. Najsilniejszy wiatr prognozowany jest tutaj od godzin późno porannych, przez godziny wczesno południowe, południowe, po południowe. Późnym po południem siła wiatru powinna stopniowo słabnąć, nie przekraczać wartości 70 km/h - informuje portal Meteo Alert-Dolny Śląsk.
 
K.Golak
 
Czytaj także:
 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Góry Stołowe. Nie wybieraj się w góry. Będzie niebezpiecznie

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Sprawca zdarzenia doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×