REKLAMA

Rehabilitują po nowemu

Pierwszy pacjent ukończył rehabilitację dzienną kardiologiczną. Nowa formuła opieki nad pacjentami po zawałach serca ruszyła w Specjalistycznym Centrum Medycznym w czerwcu tego roku.

Od października ubiegłego roku SCM realizuje także rehabilitację w domach pacjentów. To świadczenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób z pierwszą grupą niepełnosprawności oraz takich, które przeszły udar.
- Domowe wizyty rehabilitantów cieszą się dużym zainteresowaniem. W tej chwili chętnych jest ok. 100 – mówi Elżbieta, Bogusławska, kierownik rehabilitacji ambulatoryjnej w polanickim SCM-ie. - Nasi fizjoterapeuci dojeżdżają do pacjentów dwoma Toyotami, które SCM kupił w ubiegłym roku. Odwiedzają chorych w powiecie kłodzkim i ząbkowickim – dodaje. Miesięcznie SCM takie świadczenia wykonuje u ok. 20 pacjentów. Natomiast w czerwcu tego roku w SCM-ie wprowadzono kompleksową opiekę po zawale mięśnia sercowego (KOS-zawał). Specjalistyczną opieką kardiologiczną zostało objętych 7 osób. Są oni pod opieką lekarza kardiologa, pielęgniarki, fizjoterapeuty, psychologa i dietetyka. - W ramach rehabilitacji dziennej kardiologicznej pacjenci dwa razy w tygodni (w poniedziałki i środy) przez okres około trzech miesięcy mają treningi kardiologiczne na sali ćwiczeń, a także 3 porady psychologiczne oraz 2 spotkania z dietetykiem, a także 2 konsultacje dotyczące profilaktyki i promocji zdrowia – mówi Elżbieta Bogusławska. - W okresie 3 miesięcy cały czas pacjenci są monitorowani przez lekarza kardiologa – dodaje. Pod koniec sierpnia pierwszy pacjent ukończył całą rehabilitację.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rehabilitują po nowemu

Licząca prawie 30 metrów wysokości wieża składa się z platform widokowych na pięciu kondygnacjach. Rozpościerający się z niej widok jest naprawdę imponujący – kusi zarówno turystów, jak i fotografów.

Dzięki milionowemu wsparciu z Unii na Dolnym Śląsku mogą powstać domy opieki, kluby seniora, zatrudnieni zostaną asystenci i opiekunowie, którzy pomogą osobom samotnym, niesamodzielnym, chorym lub z niepełnosprawnościami.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×